Cvičíte? Pak je důležité, co pijete a jíte!

Chodíte pravidelně cvičit a připadáte si lépe a celkově se cítíte dobře? Ovšem přijdete domů ze cvičení a máte hlad. Je to přirozené, odvedli jste nějakou aktivitu a potřebujete doplnit energii, živiny a tekutiny. Jenže, co jíst? Něco takového, co je zdravé? Nebo si po cvičení můžete dovolit zhřešit?

Dodržujete pravidla

Shazování kilogramů je běh na dlouhou trať, který je spojený se správnou stravou, pravidelným pohybem a trpělivostí. Chodíte cvičit, ale nevíte přesně, co po něm jíst a pít? Nechcete mu uškodit, přeci jen jste v posilovně strávili nějakou tu dobu a všechno by přišlo vniveč, kdybyste si dali třeba sladký koláč?

Jíst po cvičení se vyplatí

Po každé fyzické aktivitě je tělo unavené, oslabené a bez energie. Využívá všechny příjmy, které mu dodáváte. Tělo spaluje přibližně hodinu až hodinu a půl po cvičení. Proto je i dobré počkat zhruba tu hodinu, než si dáte něco k snědku. Máte pocit, že nevydržíte čekat? Pak můžete žaludek maličko obelstít, například voda či iontový nápoj. Po cvičení můžete využít také proteinové tyčinky, které pomohou se stavbou svalů.

K pití voda

K pití se po cvičení doporučuje neperlivá voda. Je to ideální nápoj pro všechny lidi, pro všechny situace. Vodu můžete pít prakticky kdekoliv, ráno, odpoledne i večer. Od věci nejsou také iontové nebo proteinové nápoje, ovšem záleží na tom, co cvičíte. Na pitný režim musíte dbát také během cvičení.

Vyhněte se kalorickým bombám

Ano, po cvičení se povolují malé sladkosti v podobě nějaké té sladké tyčinky, ale všeho s mírou. Nechejte si třeba poradit v posilovně. Čemu se určitě vyhnout jsou těžké pokrmy, tučné, smažené a podobně. Tělo je po cvičení nabuzeno, proto mu dodejte bílkoviny v podobě masa, šunky, vajec, sýru nebo tvarohu.