Na cvičení není pozdě nikdy, je proto dobré, když se pro něj rozhodnete, na nic nečekat a začít. Je spousta věcí, které můžete dělat. Ať budete chodit denně na nějaké procházky, budete ráno běhat, chodit cvičit do posilovny, pravidelně plavat a podobně, všechno se počítá. Jenže když začnete cvičit, začne se objevovat velká spousta otázek.
Jak je to se cvičením?
Napadá vás velká spousta otázek, to je přirozené. Od těch základních – kdy je dobré začít cvičit? Ráno? Nebo raději večer? Je lepší se před jídlem najíst nebo to raději udělat až poté? Až po ty propracovanější – slučuje se káva se cvičením? Nemůže to nějak tělo ovlivnit? Přinášíme pár rad a tipů, které by vám při cvičení měli minimálně trochu pomoci.
Pravidelnost je matka úspěchu
Když budete cvičit jednou týdně, pokaždé v jiný den a čas od času (minimálně jednou za měsíc) vynecháte, pak nemůžete očekávat nějaké hubnutí, zformování postavy a podobně. Ideální je cvičit minimálně třikrát týdně a to asi 40 minut. Před cvičením tělo rozehřejte, na závěr protáhněte!
Ráno nebo večer?
Různé výzkumy a průzkumy ukazují, že cvičení ráno má větší a lepší účinnost. Proto není od věci si přivstat, nemyslíte? Navíc, v úvahu je dobré brát ještě jeden fakt, ráno moc lidí nechodí cvičit. Takže si běžte zaplavat, do fitka, běhat něco cokoliv jiného. Pokud pro vás není ranní vstávání to nejlepší, odpoledne je pro pohyb také v pohodě.
Pravidelná strava
Pravidla ve stravě je nutno dodržovat. Jíst maximálně hodinu a půl před tréninkem a to jídlo, které je lehce stravitelné. Před cvičením je nejlepší si dát jogurt, cereálie, musli, celozrnné pečivo a podobně. Rozhodně si nedávejte burgery, pizzu, sladkosti a podobně.