Kvalitní povlečení pro dokonalý spánek

Všichni víme že kvalitní a pravidelný spánek je pro naše tělo velmi důležitý. Pokud tělu dopřejeme dostatečný odpočinek, může se lépe zregenerovat a my pak snadněji zvládneme dobře plnit všechny úkoly, které nás během každodenních povinností čekají. Kvalitu spánku ovlivňuje nejen výběr vhodné postele a matrace, ale také polštáře, přikrývky a samozřejmě povlečení.

Podle čeho vybrat to správné povlečení?

Povlečení vybíráme nejen podle barvy a vzoru, neboť chceme, aby se nám líbilo a ladilo s ostatním vybavením ložnice. Velkým kritériem pro jeho výběr je také materiál. Ten především ovlivňuje kvalitu spánku. V současné době můžeme vybírat z celé řady různých materiálů. Mezi nejčastější druhy, z nichž se povlečení vyrábí, patří bavlna, mikroplyš, satén, krep, flanel nebo mikrovlákno. Každý druh nabízí jiné vlastnosti. Při výběru materiálu je třeba brát v úvahu, že by měl být příjemný na dotek, měl by dobře odvádět vlhkost a měl by se snadno udržovat. Pokud vám nevadí žehlení, pak je jedno, který druh si vyberete. Pokud patříte mezi ty, kdo neradi žehlí, nebo jste pracovně zaneprázdněni, vyberte si takový materiál, který není nutno žehlit. Může to být třeba krep nebo mikroplyš.

Na koho se obrátit?

Široký výběr povlečení různých druhů, materiálů, barev i vzorů naleznete na e-shopu ceskeluzkoviny.cz. Vybrat si zde můžete povlečení jak pro dospělé, tak i pro děti. Velmi oblíbené je povlečení 3D. Oživí nejen vaši ložnici, ale také dětský pokoj. Volit můžete motivy z několika různých velikostí.

Jestliže patříte mezi milovníky bavlny, která je u povlečení klasikou, můžete se těšit na povlečení barevné i vzorované. Na své si přijdou i milovníci luxusu. Na ně zde čeká povlečení ušité ze saténu. Sháníte povlečení atypických rozměrů? I vy si zde určitě vyberete.