Cvičení i v horku? Máme tipy, jak na to!

Nepříjemné horko, žádný vítr a dusno je samo o sobě vyčerpávající a problematické. I obyčejná procházka nebo nákup se stanou únavnými, začnete se nepříjemně potit a všechno dohromady. Občas se modlíte, aby už byla, alespoň na jeden den zima, začalo pršet nebo alespoň příjemně foukalo, aby vám bylo chvíli „snesitelně“. Co teprve takové cvičení v těchto vedrech?

Když je venku moc horko

Cvičení nemůžete nebo nechcete v létě vynechat. To je určitě dobře, člověk musí mít pravidelný pohyb. Ovšem když je venku opravdu „vedro na padnutí“ je třeba být k tělu a zdraví trochu ohleduplnější. Je nutný dostatečný pitný režim, potřebujete správnou životosprávu a příjemné vnější podmínky. Jsou-li teploty vysoké, pak se tělo velmi rychle vyčerpává, zvyšuje se riziko přehřátí nebo srdečních komplikací. K tělu musíte přistupovat ohleduplně a správně. A to i při cvičení v létě.

Při vysokých teplotách necvičte venku

Lidský organismus je schopen regulovat vnitřní teplotu a to na základě teploty a vlhkosti vnějšího prostředí. Co to znamená? Pokud je teplota vzduchu vyšší než 32 stupňů, raději už necvičte, minimálně v poledne, venku, na přímém slunci a podobně. Cvičit můžete doma nebo ještě lépe v klimatizované místnosti, kde vám to bude příjemné.

Pijte hodně vody

V letních měsících při sportu můžete „vypotit“ až 1,25 litrů potu za jednu hodinu. Je nutno jí pravidelně doplňovat. Pot není jen a pouze voda, obsahuje také ionty a další látky, je nutno je také doplnit. Dehydratace je v létě velmi častým jevem, proto kromě pití vody nebo iontových nápojů (při cvičení) je dobré konzumovat vodnaté ovoce a zeleninu. Než jdete na cvičení, vypijte dvě sklenice vody, poté pijte každou půl hodinu, jdete do obchodu nebo někam ven, vezměte si vodu s sebou.