Co všechno dokáží kosmetické masky?

Kosmetické masky umí skoro zázraky. Pokud se jimi budete ošetřovat pravidelně, budete stárnout mnohem pomaleji, než bez nich. Tyto masky totiž dodají vaší kůži nebo vlasům tu správnou výživu. Podle čeho byste si měli masku vybírat?

Vyberte si podle typu pleti, ale i jejího stavu

Stejně jako u většiny kosmetických přípravků si masky na obličej volíme podle typu naší pleti a také podle jejího aktuálního stavu. Existují masky různých vlastností, jako například slupovací, olejové, krémové, gelové, smývatelné, nebo také takové, co se za pár minut dokonale vstřebají.

Pro normální až smíšenou pleť je recept snadný. Stačí prostě střídat masky hydratační, vyživující, proti vráskám nebo relaxační, podle toho, v jakém stavu se pleť zrovna nachází.

Pokud máme příliš mastnou pleť, potřebujeme nutně masku, která zvládne hloubkové čištění. Taková maska vyčistí zanesené póry, zklidní akné a pleť díky ní hezky zmatní.

Potřebujeme ovšem i masku na oči!

Na unavenou a vysušenou pleť nám nejlépe poslouží hloubková hydratační maska a pro citlivou pleť jsou nezbytné masky výživné, ale takové, které neobsahují parfemaci či podobné dráždivé látky. Tyto masky jsou nadupány vitamíny a minerály.

Pro zralou pokožku jsou určeny masky s obzvláště silným omlazujícím a hydratačním účinkem. Nejenže předcházejí tvorbě nových vrásek, ale umí také vyhlazovat ty, co už jsme je na své cestě životem nasbírali.

Kosmetické masky na obličej však nejsou jediné, které nám pomáhají udržet si zdravý a krásný vzhled. Samostatnou kapitolkou v této tématice jsou masky na oči. Pleťové masky se totiž na kůži kolem očí neaplikují. Ta je příliš jemná a potřebuje tedy speciální masky. Jejich funkce je však stejná jako u pleťových. Mají za úkol vyživovat, hydratovat a vypínat oblast kolem očí.

Vyberte si cenově dostupnou nebo exkluzivní

Podobnou důležitost mají však i masky na ruce, což si občas vůbec neuvědomujeme. Ruce jsou také oblastí, kterou velmi často vystavujeme světu na odiv a všechny je chceme mít hezké, s pružnou a vitální pletí.

Masku můžete ovšem dopřát i svým vlasům. Dodat jim lesk a výživu a také pevnost. Některé tyto masky jen vyživují, jiné pomáhají uzdravit poškozené vlasy. Ale také se za jejich pomoci můžete vyhnout krepatění vlasů.

V obchodě krasa.cz najdete všechny tyto v dostatečném výběru a v zastoupení kvalitních značek, cenově příjemně dostupných i těch exkluzivních.


Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/93609956@N05/9865582355