Péče o vlasy – vyzkoušejte přírodní masky! 3

Vlasy jsou korunou každé ženy, vypadáte díky nim hezky, ženy se cítí dobře, spokojeně, a když jim někdo vlasy pochválí, cítí se dobře. Většina žen touží po krásných vlasech, které jsou lesklé, bohaté a pevné. Ne vždycky jsou však vaše vlasy takové, jako vidíte v reklamách, na billboardech a v televizi. Také chcete docílit těchto vlasů? Jde to vůbec? Musíte skutečně kupovat velkou spoustu komerčních přípravků? A nepomáhají tak, jak by měly nebo jak se píše? Co by vaše vlasy mohlo dostat „do lesku“, co je očistí a pomůže jim to na objemu?

Domácí masky na vlasy

Existuje mnoho masek na vlasy, které by údajně měly pomoci vlasům dodat na objemu, lesk a krásu. Kvalitu vlasů ovlivňuje velké množství faktorů, jestliže rodiče měli vlasy jemné a nepříliš kvalitní, pravděpodobnost toho, že docílíte lesklých, hustých a pevných vlasů není nikterak velká. Dále záleží na tom, jak o vlasy pečujete, jaký jídelníček máte, jaký život vedete a mnoho dalšího. Jednou z dobrých možností, jak vlasům pomoci jsou domácí masky na vlasy.

Rajčata na vlasy

Rajčata obsahují velké množství vitamínů a minerálů, takže vaše vlasy budou mít skutečně z čeho čerpat. Stimulují růst vlasů, takže pokud jej chcete podpořit, je to ideální možnost. Zinek, vitamíny A a C, draslík, to všechno je blahodárné pro vlasy.

Stačí jen oloupat několik rajčat, pořádně je rozmačkat do jednolité směsi a nanášet na vlasy, ideálně ke kořínkům. Můžete vmasírovat, což také pomůže. Nechejte působit dvacet minut a poté opláchněte.

Hořčičná maska na vlasy

Potřebujete vlasy nakopnout k růstu? Chcete jejich kvalitu ještě víc posílit a dodat jim na kráse? Pak vyzkoušejte hořčici, která je pro vlasy ideální.

  • 200ml kefíru
  • 1 žloutek
  • 1 polévková lžíce mleté hořčice

Všechny ingredience pečlivě promíchejte, aby se všechno spojilo a aplikujte k vlasovým kořínkům. Nechejte působit asi čtyřicet minut až hodinu a poté opláchněte.