Péče o vlasy – vyzkoušejte přírodní masky! 2

Vlasy jsou korunou každé ženy, vypadáte díky nim hezky, ženy se cítí dobře, spokojeně, a když jim někdo vlasy pochválí, cítí se dobře. Většina žen touží po krásných vlasech, které jsou lesklé, bohaté a pevné. Ne vždycky jsou však vaše vlasy takové, jako vidíte v reklamách, na billboardech a v televizi. Také chcete docílit těchto vlasů? Jde to vůbec? Musíte skutečně kupovat velkou spoustu komerčních přípravků? A nepomáhají tak, jak by měly nebo jak se píše? Co by vaše vlasy mohlo dostat „do lesku“, co je očistí a pomůže jim to na objemu?

Domácí masky na vlasy

Existuje mnoho masek na vlasy, které by údajně měly pomoci vlasům dodat na objemu, lesk a krásu. Kvalitu vlasů ovlivňuje velké množství faktorů, jestliže rodiče měli vlasy jemné a nepříliš kvalitní, pravděpodobnost toho, že docílíte lesklých, hustých a pevných vlasů není nikterak velká. Dále záleží na tom, jak o vlasy pečujete, jaký jídelníček máte, jaký život vedete a mnoho dalšího. Jednou z dobrých možností, jak vlasům pomoci jsou domácí masky na vlasy.

Medová maska na vlasy

Med se používá takřka na všechno – pokožku, nehty, vlasy a podobně. Med se na vlasy skvěle hodí, má spoustu prospěšných látek, které je vyživují a dodávají vlasům vše, co potřebují. Jak si takovou masku připravit?

  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce brandy
  • 1 žloutek

Všechny tři ingredience promíchejte a naneste po celé délce vlasů, tedy od kořínků až ke konečkům. Sepněte, zakryjte a nechejte působit minimálně hodinu a poté umyjte. Aplikovat můžete denně.

Pivní pomoc pro vlasy

Pivo disponuje vitamínem B, který je pro vlasy ideálním pomocníkem. Jak si masku vytvořit?

  • 200ml piva
  • 2 žloutky

Obě ingredience pořádně smíchejte, až se vytvoří pěna. Následně aplikujte na celé vlasy, opět stáhněte, zabalte, přidejte ručník a nechejte hodinu působit.