Jak najít pohodlnou podprsenku?

Možná už se vám to taky stalo. Celý den jste v práci a najednou cítíte neurčité nepohodlí. A pak si to uvědomíte! Několikrát jste zvedly ruce, párkrát se předklonily a podprsenka se posunula tak, že vás nepříjemně tlačí. To se vám ovšem s dokonale padnoucí podprsenkou nestane.

Obvod musí být těsnější

Možná ale vlastně přesně nevíte, jak si takovou pohodlnou podprsenku, co vám bude sedět jako ulitá, vybrat. Pojďte se na to podívat s námi, provedeme vás krok za krokem.

První věc, kterou musíte udělat je, změřit si obvod těsně pod prsy ve výdechu. Jakmile máte naměřeno, ještě odečtěte 10 centimetrů. Aby podprsenka dobře seděla a správně prsa podpírala, musí být trochu těsnější. A je potřeba počítat také s elasticitou materiálu. Navíc se podprsenka nošením a praním také poněkud vytáhne. Pokud si tedy naměříte obvod 80, vaše nová podprsenka by měla mít obvod 70 cm.

Správná podprsenka tedy sedí na svém místě, i když zvedáte ruce nebo se předkláníte a její obvod sedí asi v polovině zad a nikdy se nevytahuje nahoru. Pokud se obvod hýbe, je moc volný a prsa jsou pokleslá a nemají oporu.

Pro větší prsa zvolte kostice

Druhá velmi důležitá věc při výběru pohodlné podprsenky jsou košíčky a jejich velikost. Prsa z nich nesmí žádným směrem přetékat a i v tomto případě má zůstat vše na svém místě, když zvednete ruce. Menší košíčky se zařezávají nepěkně do prsou a větší se zase krabatí a deformují. Velikost košíčků změříte přes prsa bez podprsenky v nejširším místě. U méně pevných prsou měřte nejširší místo v podprsence bez kostic.

Pokud váháte, zda si pořídit podprsenku s kosticemi, rozhodně po ní sáhněte, máte-li větší prsa. Kostice je hezky podepřou a zpevní. Pomohou tvarovat i menší prsa, ale nejsou pro ně nezbytné. Správná velikost košíčků s kosticemi poznáte tak, že kostice netlačí, ale pěkně přiléhají. Pokud by vám kostice mezi prsy odstávaly, potřebujete větší košíčky. Pokud by vás bodaly do podpaží, potřebujete košíčky menší.

Padnoucí podprsenka zajistí pohodlí

Teď, když už máte správný obvod i košíčky, podprsenka sedí jako ulitá. Ramínka na ní nejsou proto, aby držela váhu prsou, ale pouze jako pojistka. Proto se ramínka u padnoucí podprsenky nezařezávají, ani nepadají.

Když se ve správně padnoucí podprsence prohlédnete v zrcadle, nesahají vaše prsa níž než její spodní lem. Mají dostatečnou oporu a pěkný tvar. Pak máte skutečně pohodlnou podprsenku, ve které můžete strávit mnoho hodin bez pocitu nepohodlí.

Pokud se chcete o výběru prádla dozvědět více, nebo si rovnou vybrat podprsenku, zkuste to se značkou . Překvapí vás luxusní vzhled tohoto prádla, který však v tomto případě neznamená vysokou cenu.

Zdroj obrázku: http://pixabay.com/cs/d%C4%9Bv%C4%8De-%C5%BEena-prsa-podprsenka-91143/