Čištění pleti

Čištění pleti – 1. Díl

Nepodceňujte tuto fázi, protože i sebelepší make – up vám nedokonalosti pokožky, která bude mít ucpané póry a akné, všechny nezakryje. Zářivá a hebká pleť by vás měla zdobit za každých okolností.

Proč se vám pleť mastí nebo příliš vysušuje? Faktorů je mnoho, souvisí i s vaším typem pleti, genetikou, věkem, životním stylem, aj. Přesto, že jste již vyzkoušela drahé krémy, nepomáhají? Zamyslete se, co děláte špatně. Odličujete se správně? Ženy, které používají k čištění pleti jen čistou vodu nebo mýdlo nedosáhnou svého cíle, protože pleť je potřeba v dnešní době čistit mnohem důkladněji, než tomu bylo dříve. Nečistot z ovzduší je více, než je zdrávo. Smog a prach tak potřebujeme z pleti vyčistit. Odlišná péče o pleť je ráno a večer.

Večerní péče o pleť

Pleť je potřeba vyčistit do hloubky, i když jste neměla make up. Odličovací mléka a emulze vás spolehlivě zbaví nečistot z líčení, ale právě i z ovzduší. Tamponkem, kterým budete po obličeji kroužit, by měl být v konečné fázi čistý. Dále je na řadě tonikum, které odstraní pot. Vy se budete cítit svěží. Pleť bude jemná a vypnutá. Poté už jen sáhněte po nočním regeneračním krému a máte vyhráno.

Ranní péče o pleť

Tento večerní rituál není potřeba opakovat ráno. Bohatě vám postačí tonikum s bylinným výtažkem. Neporuší se kožní ochrana, kterou jste si v noci pečlivě na pleti vytvořila. Podle typu vaší pleti si vybírejte tonika, která jsou šetrná a hodí se téměř pro všechny typy pleti. Pokud máte pleť mastnější, vyzkoušejte pleťové vody, které na rozdíl od tonik obsahují spíše alkohol.

Vhodné čističe pleti můžete zakoupit v obchodě krása.cz

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/balz%C3%A1m-mast-trubice-balz%C3%A1m-pro-%C3%BAsta-397674/