Celulitida, jak na ní vyzrát?

Pomerančová kůže je hrůzou pro mnohé ženy a dokonce už i mladé dívky. Bohužel, tento problém tráví ženy a dívky všech věkových kategorií a je jedno, jestli jste štíhlá či máte pár kilogramů navíc. Celulitida umí pěkně potrápit. Dá se jí vůbec zbavit? Ano a to poměrně účinně.

Problém jménem pomerančová kůže

Kromě toho, že celulitida je nevzhledná a usazuje se na zadečku a stehnech, omezuje také průtok krve, ucpává lymfu. Je tedy i ze zdravotního hlediska důležité, abyste se jí jednou pro vždy zbavily. Přemýšlíte, jak na to? My vám přinášíme pár tipů, které fungují.

Zastavte spouštěč

Proč se celulitida usazuje na těle u mnoha žen? Spouštěcími faktory může být například genetika, sedavé zaměstnání, hromadění toxinů v těle, užívání antikoncepčních pilulek a podobně. Jestliže se zbavíte či alespoň zmírníte některé ze spouštěčů, celulitida nebude tak markantní.

Pohybujte se

Osvědčeným tipem je pohyb. Ten je nejen zdravý a prospívá celkovému zdraví, ale také vás může zbavit celulitidy. Nemusíte denně sportovat několik hodin, stačí když si zajdete zaplavat, budete jezdit na horském kole, chodit na dlouhé procházky, začnete běhat nebo budete chodit pravidelně někam cvičit.

Hydratace

Ač je to k nevíře, stále mnoho lidí nedbá na dostatečný pitný režim. Každý člověk by měl vypít minimálně litr a půl vody. Nejlepší je neperlivá voda, kterou můžete doplnit bylinnými čaji a občas nějakým ředěným ovocným džusem.

Lymfodrenáže

Jde o masáže, na které můžete docházet. Certifikovaná masérka vám pomůže lymfu rozmasírovat nebo si obléknete speciální kalhoty, které tuto práci odvedou za vás. Na tyto lymfodrenáže můžete chodit pravidelně a uvidíte, jak pomerančová pokožka bude vašemu tělu dávat navždycky sbohem.

Kosmetické přípravky

Od věcí nejsou také různé kosmetické přípravky, které vám mohou pomoci. Ovšem nečekejte od nich zázraky. Především pohyb, zdravá strava a správná hydratace jsou klíčem ke krásné a pevné pokožce.