Znaky, že jako kamarádka za nic nestojí

Kamarádka vás podpoří, podrží a v krizových situacích pomůže. Můžete se u ní vyplakat, vypovídat nebo jí svěřit to největší tajemství, které máte. Ovšem ani ta nejlepší přátelství není dobré podceňovat. Takové toxické přátelství spíš víc ubližuje, než pomáhá. Víte, kdy je pravý čas jej přestřihnout a najít si jinou kamarádku?

Přátelství je dar

Říká se to, taková dobrá kamarádka umí spravit náladu, podpořit, pomoci. Vyslechne vás a s chutí zanadává na toho, koho zrovna nemáte ráda, společně se těší z vašich úspěchů, podporuje vás. Jako správná kamarádka vždycky stojí na vaší straně, udrží vše v tajnosti. Jak poznat, že je vaše kamarádka „toxická“, že za nic nestojí?

Tak trochu vyděračka

„Pokud jsi opravdu moje kamarádka…“ „Udělej to pro mě, já bych neváhala…“ Jsou to věty, které slýcháte? Pak ruce pryč od takového člověka, není to totiž vůbec kamarádka! Jednoduše hraje na city a snaží se z vás udělat poslušnou loutku. Taková citová vyděračka, která potřebuje, aby bylo vše podle ní.

Lže

A co víc, do svých lží vás proti vaší vůli zatahuje. Vymýšlí si, že musí s vámi tam či onam, že je to důležité pro školu, práci a přitom s vámi ten čas vůbec netráví. Napíše vám jen zprávu, že kdyby něco, je „jakože s vámi“ a vy tak musíte lhát.

Já, já, já

Myslí čistě sobecky, jen sama na sebe. Hledá, kde by sama mohla profitovat a lidi využívá jen k vlastnímu prospěchu a to i své kamarádky. Využije vás, když bude potřebovat, ale ve chvíli, kdy se bude muset rozhodnout, vás bez problémů hodí přes palubu.

Neudrží tajemství

Máte něco, s čím se moc svěřovat nechcete. Řeknete to opravdu jen těm nejbližším. Své kamarádce, které naprosto věříte. Správná kamarádka vaše tajemství nikomu neprozradí. Jenže kamarádka, která za nic nestojí, nectí punc soukromí, tajemství.