Luxusní jídelnu tvoří moderní a kvalitní vybavení

Kuchyně či jídelna je přirozeným místem, kde se schází celá rodina. Mělo by to tedy být místo příjemné, které vyzařuje pohodu a klid. Každá moderní jídelna by měla mít i kvalitní a luxusní vybavení.

Jak vybírat vybavení?

Nejdůležitějšími kousky v jídelně jsou beze sporu stůl a židle, které zároveň vytvářejí celkový dojem. Moderní jídelní stoly vybírejte především podle kvalitního materiálu a barevného ladění. Důležitý je i rozměr a tvar, který musí do místnosti či prostoru dobře zapadnout. Musí být dobře přístupný pro každého člena domácnosti.

Při volbě velikosti stolu mějte na paměti, že se u něj občas budete scházet také s přáteli, proto volte, pokud je to možné, raději stůl větších rozměrů. Ideální volbou je stůl s možností rozložení.

Máte – li prostor omezený, sáhněte do nabídky jídelních stolů s rohovými lavicemi.

Většina domácností upřednostňuje stoly hranaté a zapomíná na to, že kulatý stůl navodí přátelštější atmosféru – nikdo nesedí v čele, všichni jsou si rovni. Co se týče materiálu, častou volbou bývají stoly z masivu. Jejich masivní konstrukce poskytuje stabilitu. Většina je navržena v decentním a elegantním stylu, který dá vyniknout dřevěné textuře.

Při výběru moderní jídelní židle mějte na paměti, že musí ladit k jídelnímu stolu a to nejen barvou, ale i stylem. Při výběru moderních židlí pamatujte na to, že velkou roli hrají rozměry, které ovlivňuje celkovou pohodu sezení. Také výška a šířka sedáku hrají velkou roli.

Design židle by měl samozřejmě ladit nejen se stolem, ale i s celkovým stylem moderní jídelny.

Co se týče materiálu mezi nejvíce kvalitní patří masivní dřevo, které umožňuje i snadnou údržbu.

Čalouněná židle sice vypadá pěkně, ale má složitější údržbu, židle s koženým podsedákem se udržují o poznání lépe, ale zase bývají o něco dražší.