Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny, které skvěle chutnají

Zdravý životní styl je fenoménem dnešní doby. Lidé zařazují do svých jídelníčků potraviny, které přinášejí jejich tělu mnoho zdravotních výhod a současně také dodají pokrmům skvělou chuť. Obohaťte i vy svůj jídelníček o zdravé recepty a dodejte tělu potřebné živiny.

Rakytník

Rakytník je bohatý na užitečné rostlinné sloučeniny, jako jsou flavonoidy a antioxidanty, které mohou vašemu tělu pomoci v boji proti infekcím.

Olej z rakytníku řešetlákového poskytuje určité prospěšné rostlinné sloučeniny, které mohou poskytnout určitou ochranu před rakovinou.

Rakytník také prokazatelně zlepšuje trávení, zmírňuje příznaky menopauzy, léčí suchost očí, snižuje záněty v těle a zmírňuje příznaky deprese.

Kurkuma

Kurkuma je koření, které dává kari jeho žlutou barvu. Jeho součástí je kurkumin, který je zodpovědný za většinu zdravotních výhod.

Má silné protizánětlivé účinky a je velmi silným antioxidantem. Chronický zánět přispívá k mnoha běžným onemocněním západního světa. Kurkumin může potlačit mnoho molekul, o kterých je známo, že hrají hlavní roli při zánětu.

Kurkumin má silné antioxidační účinky. Neutralizuje volné radikály samostatně, ale také stimuluje antioxidační enzymy vašeho těla.

Kurkumin zvyšuje hladiny mozkového hormonu BDNF, který zvyšuje růst nových neuronů a bojuje s různými degenerativními procesy v mozku.

Česnek

Česnek patří v Česku republice mezi oblíbená dochucovadla. Je však také výborným zdrojem zdraví prospěšných látek a to vy syrové i v tepelně upravené formě. Patří mezi nejúčinnější přírodní antibiotika, kromě toho pomáhá bojovat s několika typy rakoviny, například plic, prostaty nebo mozku.

Diallyl trisulfid, součást česnekového oleje, pomáhá chránit srdce během srdečních operací a po infarktu.