Přírodní živly letos řádí, chráníte dobře svůj majetek vhodným pojištěním?

Letošní rok je ve znamení koronavirové pandemie a řádění přírodních živlů. Zatímco dopady koronaviru ovlivnit do jisté míry nelze, následky způsobené různými živly může krýt kvalitní majetková pojistka. A rozhodně je dobré jí mít, protože škody, které letos napáchaly povodně, vichřice, požáry nebo krupobití dosahují několika miliard korun a jsou mnohem vyšší oproti předešlému roku.

Majetek v suchu

Ochránit majetek před přírodními živly jde jen těžko, protože přicházejí nevyzpytatelně a náhle. I proto nečekejte až se něco stane a sjednejte si kvalitní majetkové pojištění, které vám pomůže v situaci, kdy živly udeří a vám vznikne škoda na bytě nebo domě. Vhodnější je nemovitost pojistit komplexně, protože tak předejdete záměně pojistných produktů, což bývá nejčastější chyba. K záměně dochází u pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Zatímco první produkt je určený pro ochranu stavby a pevných součástí, druhý se vztahuje na vnitřní vybavení, nábytek, elektroniku, sportovní a osobní věci.

Jistota za pár minut

Sjednání pojistky je navíc velmi snadné a rychlé, protože sjednat lze pojištění majetku online na webových stránkách, kde stačí postupně vyplňovat kolonky formuláře. Zároveň k tomu nepotřebujete nic víc než znát plochu bytu nebo domu v m², údaje o nemovitosti a samozřejmě také o sobě. Po vyplnění si vše řádně překontrolujte, přečtěte obchodní podmínky s vyjmenovanými riziky a dalšími podrobnostmi a odešlete. Platbu následně můžete provést taktéž online, případně bankovním převodem.

Ochrání majetek i vás

Komplexní majetková pojistka vám bude krýt záda v případě škody na nemovitosti, ale také v případě nechtěných událostí v běžném životě, kdy někomu něco rozbijete, něco poškodíte nebo způsobíte zranění. Pojištění je totiž včetně pojištění občanské odpovědnosti a odpovědnosti z držby nemovitosti až do výše 1 mil. Kč. To se bude hodit, když vytopíte sousedy, ale také při řešení rozbité vázy v obchodě vaším dítětem. Pojistka se totiž vztahuje na všechny členy domácnosti, zároveň má celosvětovou platnost.