Záclony nebo žaluzie? Výběr je na vás

Tento typ otázky je spíše na ženy, které dělíme do dvou skupin. Jedna skupina nedá dopustit na záclony, které zútulňují prostředí a byt si bez nich nedokáží představit. Druhá skupina v nich vidí lapače prachu, úbytek světla a upřednostňuje exteriérovou stínicí techniku.

Venkovní žaluzie a rolety plní svou službu jak v zimě, tak i v létě. Mají jednoduchý stylový a moderní vzhled. Dům nebo byt je zároveň velmi prosvětlený a vzdušný. Když nepotřebujete soukromí, tak žaluzie můžete úplně vytáhnout a kochat se přírodou a okolím. V létě vám zajistí ochlazení vnitřního prostoru domu a nepřehřátí místnosti. Volbou venkovní žaluzie nebo rolety zajistíte maximální ochranu proti slunečnímu záření a průniku tepla, optimální úroveň přirozeného světla v interiéru a kontaktu s vnějším okolím. Celkový komfort můžete završit motorickým ovládáním. Zároveň v bytě nemusíte mít záclony, na které se lepí prach a vnitřní prostor vám v zimě ztemňují. Často překrývají radiátory a tím zabraňují koloběhu tepla v místnosti.

Některé domácnosti si ale domov bez záclon nedokáží představit. Bez nich vidí okna holá a prázdná. Tato varianta je též levnější, co se týká pořizovacích nákladů. Záclonu samozřejmě pořídíte levněji, ale v budoucnu oceníte úsporu energie při pořízení venkovní stínicí techniky.

Volba je proto pouze na vás. Záleží na vašich finančních možnostech, typu domu či bytu, architektuře a vkusu. Pokud si nevíte rady, přijďte navštívit naší vzorkovou prodejnu na stínicí techniku, kde vám odborníci rádi poradí a také si zde můžete prohlédnout a osahat vzorky.

zaluzie Nejdl 04 OLYMPUS DIGITAL CAMERA