Dobře zvolená kravata je dokonalý dárek pro přítele

Už jste svému příteli nebo muži darovaly k narozeninám a svátkům všechno myslitelné? A kdy dostal naposledy kravatu? Říká se, že tu by si muži měli vybírat sami přímo k obleku, ale ve skutečnosti je dnes více než 60 % kravat kupováno ženami.

Kravata prozradí, co je chlap zač

Oblek je dnes poměrně často vyžadovanou uniformou v mnoha prostředích, kde se muži pohybují. Většinou to bývá pouze kravata, kterou se pak mohou odlišit a dát najevo svůj vkus a charakter. Vhodně zvolená kravata je proto to první, co každého na muži v obleku upoutá. Pokud si nebudete vědět rady ani po našem kravatovém průvodci, na vám s výběrem rádi poradí konkrétně.

Kravat není v pánském šatníku nikdy dost – ne každá se totiž může nosit ke všem příležitostem. Hodí se proto jak mužům, kteří nosí oblek každý den, tak i těm, co ho obléknou pouze výjimečně. Když vezmete v potaz klasické dárky pro muže, jako jsou ponožky nebo voda po holení, kravata je něco osobního a zároveň něco, co bude muže dokonale reprezentovat.

V tomto ohledu je však třeba myslet na to, že každý má svůj specifický vkus a proto je bezpečnější vybírat kravatu z nadčasových a konzervativnějších .modelů, abychom nešláply vedle.

Čtyři barvy vládnou všem

Co se barvy týče, nejvhodnější jsou černá, šedá, tmavě červená a modrá. To protože nejčastějšími barvami obleku jsou černá nebo antracitová, šedá a tmavě modrá. A tyto čtyři barvy vázanek ladí k základním barvám obleku dokonale.

Pokud jde o vzorek, jednobarevná vázanka, proužky, nebo puntíky jsou vždycky jistota. Jsou totiž univerzální a dají se nosit kamkoliv. Pokud znáte víc vkus muže, kterého se chystáte obdarovat, můžete vybírat i mezi složitějšími vzory. Menší muži potřebují decentnější vzory, zatímco vysocí mohou mít na krku docela divočinu.

Jít do tří proužků už je výzva

Pokud víte, že oblek vašeho muže má stejný vzorek jako kravata, třeba proužky, musí mít nutně tento vzor jinou velikost. Pokud naopak chcete kombinovat .dva různé vzorky, musí být stejně velké. Dají se kombinovat i tři vzory – na košili, obleku a kravatě. Pak ovšem platí železné zákony. Pokud jde třeba o pruhy, musí mít košile nejjemnější, sako silnější a kravata nejširší proužek.

A protože málokdo nosí kravatu jen jednu sezónu, je lepší vybírat také nadčasový tvar. Dnes se na kravatách sezónu od sezóny mění jen šířka. Nadčasová zůstává 8,5 až 10 cm – záleží, jak harmonicky působí ke klopám a celkovému střihu. A opět platí, že menší muži by neměli nosit příliš široké kravaty a velké uzle.

Zdroj obrázku: http://pixabay.com/en/neckties-cravats-ties-fashion-210347/