Nešetřete penězi na stavbu krbu a raději oslovte odborníky. Nechtějte doma vyhořet!

Je to tak.V dnešní době v televizi nebo v časopisech je spousta krimi aktualit, které jsou převážně smutné. Hasiči na základě případů z praxe varují na zvýšený výskyt požárů rodinných domů způsobených neodbornou montáží krbů a krbových kamen, jako jsou nekvalitní izolace nebo špatně vybudované odvody spalin.

Představa vašeho hořícího domu by vás měla děsit, proto raději při pořizování krbu myslete na kvalitu realizace než na amatérské zedníky, kteří vám slíbí postavit krb i za poloviční cenu. Ale v jaké kvalitě a odbornosti? Problém je v tom, že tito kutilové přecení své schopnosti. Sice vám krb postaví levněji než odborná firma, ale její špatnou realizací ohrožují bezpečnost. Za vše mluví statistiky požárů.

V současné době se právě stavbou krbů ušetří nemálo peněz za teplo. Sami moc dobře víte, jak je plyn nebo elektřina velmi drahá. Lidé se proto navrací k topení dřevem, který vám provoní dům a zároveň vytvoří příjemnou atmosféru. Není nic krásnějšího než koukat do sálajícího ohně a u něj relaxovat.

Technologie krbových vložek jde hodně dopředu, proto lze touto vložkou vytopit celý dům. Na výběr je teplovzdušný krb nebo teplovodní. Teplovodní krbová vložka se napojí na oběhový systém a zároveň si ohříváte vodu. Jak je to snadné.

Máte problémy s komínem?

Pro bezpečnost a kvalitní hoření je důležitý správně řešený komín s dostatečně velkým průřezem komínové šachty. Starý komín si nechte prohlédnout odborníky. Ti posoudí, zda je potřeba nově komín vyvložkovat nebo zda je současný stav v pořádku. Pokud se starý komín nevyplatí upravovat, nechte si postavit z nerezové oceli nový.

Poradíme vám také s obestavbou krbu

Co se týká bezpečnosti, tak velmi důležitá je kvalitní obestavba. Kutilové jsou schopní krbovou vložku obestavit sádrokartonem, i když nesplňuje požární normy. Sádrokartonu nepomůže ani izolace – třeba minerální vata nebo hliníková folie. Tímto způsobem se už dávno krby nerealizují. Správně se používají kalciumsilikátové desky – tzv.Silka.

Neměli bychom dále zapomenout na výdechové mřížky. Uvnitř obezdívky je teplota cca 300 stupňů Celsia a ta musí ven. Firma Krby Nejdl nabízí širokou škálu těchto mřížek dle vašich požadavků a přání.

krby neidl 02

krby neidl 01