Už máte šaty na tuto sezónu? Být šik je priorita!

Už máte šaty na tuto sezónu? Být šik je priorita!
Už máte šaty na tuto sezónu? Být šik je priorita!

Blíží se nám teplé dny, kdy budeme moct konečně odhodit kabáty a bundy a blýsknout se v oblečení, které dělá ženu ženou. Ano, řeč je o šatech. Stejně jako jiné oblečení, dobře vybrané šaty umí zalichotit naší postavě a udělat z nás žádoucí krásky. Poradíme vám, podle čeho vybírat.

Každá postava má své klady

Existují čtyři základní typy ženské postavy. Je to obdélník, trojúhelník, obrácený trojúhelník a přesýpací hodiny. Každá postava má své přednosti, ale i nedokonalosti. Dobře zvolené šaty přednosti podtrhnou a nedokonalosti skryjí.

Obdélníkový typ je takový, který má ramena stejně široká jako boky a křivky nepříliš výrazné. Pokud jste majitelkou této postavy, bude vám slušet většina šatů, ale nejkrásnější budete v těch, co lehce přiléhají v pase a tak ho zdůrazňují. Jestli jste navíc drobnější, můžete dokonce vykouzlit iluzi nejdokonalejší ženské postavy – přesýpacích hodin. Stačí, když si obléknete takové šaty, které jsou nahoře světlé a postupně směrem dolů mění tón až k nejtmavšímu.

Pokud máte výrazný hrudník, náhrdelník by měl být drobný

Trojúhelníková postava má užší ramena a hrudník a dominují jí větší boky, zadeček a stehna. Pro vás jsou dokonalé romantické asociace vzbuzující šaty empírového střihu. Jsou podebrané pod ňadry a od těch splývají volně dolů. Společně s výrazným náhrdelníkem umně zdůrazní a zalichotí vašim hrudním partiím a budete působit dojmem nadčasovosti.

Pokud patříte k typu obráceného trojúhelníku, máte výraznou vrchní část těla a užší boky a zadeček. Pro vás jsou ideální šaty, co vám dodají objem v bocích. Vybírejte tedy ty s výrazným pasem, které se od něho rozšiřují. Můžete zkusit i pouzdrové šaty, které jsou v pase a na stehnech upnuté, ale vyhýbejte se velkým vzorům nebo aplikacím v horní části šatů. Šperky kolem krku volte raději drobné.

Být chic je dnes snadné

Uz mate saty na tuto sezonu01

Pokud máte tu výhodu, že máte postavu jako přesýpací hodiny, gratulujeme, protože to je postava snů. Užší pas, výraznější poprsí a boky – s tím si můžete dovolit jakékoliv šaty. Nejlépe však budete vypadat v těch, co lehce zdůrazňují pas a také příjemně kopírují postavu a nejsou ani příliš upnuté, ani příliš volné.

A kde šaty nakupovat? Přece tam, kde znají jejich význam a sledují nejnovější trendy. V se rozhodli, že nás nezahrnou kvantitou, ale o to víc se soustředí na to, aby splnili, co slibuje jejich značka. V jejich šatech budete chic bezpochyby.

Zdroj obrázku: http://pixabay.com/cs/d%C3%A1ma-%C4%8Dern%C3%A9-%C5%A1aty-%C5%A1perky-%C5%A1aty-%C4%8Dern%C3%A1-602881/
http://pixabay.com/cs/mlad%C3%BDch-d%C4%9Bv%C4%8De-s-%C3%BAsm%C4%9Bvem-z%C3%A1bava-369382/