Vlasy, pleť a nehty potřebují živiny. Prozradíme vám, které to jsou

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak mohou některé živiny ovlivnit zdraví našich vlasů, nehtů a pokožky? Mnoho z nás vidělo tvrzení o kráse na doplňcích nebo produktech péče o pleť, že konkrétní živina nebo složka odstraní vrásky, rozzáří vlasy nebo zpevní nehty. I když tato tvrzení mohou být přehnaná, mezi určitými vitamíny a minerály a zdravím našich vlasů, nehtů a pokožky existují určité skutečné, vědecky podložené souvislosti. Existují čtyři klíčové živiny, bez kterých nebudou vaše vlasy husté, nehty pevné a pleť hebká. Nejlepší vitamíny na vlasy, pleť na nehty tyto složky vždy obsahují.

Biotin

Biotin je pravděpodobně nejznámější volně prodejný doplněk pro kosmetické potřeby. Biotin je součástí komplexu B, který pomáhá našemu tělu přeměňovat potravu na energii a metabolizovat tuky a bílkoviny. Nedostatek biotinu v těle se projevuje řídnutím vlasů, šupinatou kůží a lámavými nehty.

Někdy je obtížné vybrat ty správné vitamíny, které opravdu fungují. Pomoc můžete nalézt na webu inspirativni.cz, kde objevíte srovnání velkého množství různých produktů, vitamíny nevyjímaje.

Vitamín A

Tento vitamín rozpustný v tucích je nezbytný pro náš zrak, imunitní systém a zdraví pokožky. Pokud jste někdy slyšeli o účincích retinolu na pleť, týká se to typu vitaminu A. Retinol je známý pro své schopnosti redukovat akné a vrásky. Nedostatek vitaminu A může mít za následek šupinatou, suchou pokožku a vypadávání vlasů.

Kolagen je další složkou, která má vliv na kvalitu pokožky. Recenze kolagen na pleť je ideální způsob, jak zvolit ten správný produkt.

Zinek

Zinek je základní minerál nezbytný pro buněčný metabolismus, imunitní funkci a hojení ran. Je účinný při hojení kožních lézí, jako je léčba akné, lupénky a dermatitidy. Zinek navíc urychluje proces hojení ran a popálenin díky své roli při syntéze kolagenu, což je důležitý protein nacházející se v kůži. Zinek sice nepodporuje růst vlasů, ale zamezí jejich vypadávání.