Také máte doma miminko?

Pokud máte doma děti, ať už odrostlejší nebo ještě v plenkách, tak víte, že péče o ně je nekončící kolotoč, který s sebou přináší drobné, ale i větší starosti. Každá maminka ví, že péče o novorozence i děti odrostlejší je velmi náročná, ale nevyměnila by ji za nic na světě.

Dobrá rada nad zlato

Každá nastávající maminka hledá informace, jak na miminka, aby prospívala. Některá vyhledává informace v knížkách, jiná v diskusních internetových webech, další je získává od své maminky.Velké množství informací nabízí webový portál jaknamiminka.cz.

Mezi nejčastější otázky ohledně péče patří kojenecká výbava, správný spánek, očkování a vhodná strava.

  • Kojenecká výbava

Kromě oblečení patří do kojenecké výbavy také dětská kosmetika, postýlka, kočárek a plenky. Co se výběru kosmetiky týká, je potřeba volit takové přípravky, které budou šetrné k jemné a citlivé dětské pokožce, pokud možno bez parfemace. Do základní výbavy patří dětské mýdlo, šampon, krém, olej a zásyp. Také výběr plenek je dosti široký. Základní kategorii však tvoří plenky látkové a jednorázové. Záleží na tom, čemu dává maminka přednost. Každý typ má své výhody i nevýhod.

  • Kojenecká strava

Pro první chvíle života je to především mléko mateřské.Od dokončeného 6. měsíce je možno pomalu začít dávat příkrmy, zpočátku pouze zeleninové.

  • Dobrý spánek

Všichni víme, že dobrý a kvalitní spánek našemu tělu prospívá. O to více to platí u miminek. Většina z nich prospí převážnou část dne i noci. Jak u nich podpořit kvalitní spánek? Je potřeba vytvořit vhodné prostředí. Pozor na teplotu v místnosti. Nejbezpečnější poloha pro usínání je na zádech. Pokud má maminka o své dítě obavy, může si pořídit monitor dechu. Pokud je vaše dítě neklidné, můžete využít zavinovačku nebo spací pytel. Také matrace v postýlce hraje velmi důležitou roli. Měla by být nová, příjemná na omak a podporující zdravý spánek.