Stínící sítě nejen na plot

Vytvořit soukromí na zahradě, zastínit ploty kolem tenisových kurtů či jiných venkovních sportovišť, zakrýt terasu u domu nebo dětské pískoviště je jednoduše a rychle pomocí stínících sítí Amstor. Stínící tkanina od výrobce Amstor je použitelná také k zakrývání vinic či dozrávajících plodů v sadech a na zahradách.

Úroda se tak spolehlivě ochrání před nálety ptáků či bodavým hmyzem. Pokud použijete stínící sítě doma na zahradě, terase či na balkóně, rozhodně je to vhodnější i levnější způsob zastínění, než například rákosové či textilní rohože nebo jiné materiály, které jsou pro tyto účely obvyklé.

Jaké jsou vlastnosti stínící tkaniny Amstor?

Pro účely zastínění a vytvoření soukromí je podstatná její neprůhlednost. V porovnání s jinými materiály určitě oceníte velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům a také dlouhou životnost stínících tkanin. Účinnost zastínění je 90 %, takže například u tenisových kurtů nehrozí oslnění hráčů slunečními paprsky. Pokud jde o rozměry stínící sítě, tak na výběr je výška 100 cm, 120 cm, 150 cm, 160 cm, 180 cm a 200 cm. Každý zákazník si tak může vybrat rozměr podle svých potřeb. Stínící tkanina je nabízena v zelené barvě, která přirozeně splývá s okolní vegetací a nepůsobí tak rušivě.

Upevňování stínících sítí

Na spodním i horním lemu tkaniny jsou oka pro navlékání lanka nebo vázacího drátu, takže upevňování sítě k plotu je rychlé a jednoduché. Jednotlivá oka jsou od sebe vzdálena pouhých 5 cm, což je důvodem pevného uchycení odolávajícího i prudkým poryvům větru. Stínící sítě tak nevlají ve větru jako prapory a nevyžadují žádnou péči. Výrobce doporučuje při natahování stínící sítě používat vázací drát nebo spojovací spony Rocafix.

Prodej stínících sítí

Na rozdíl od jiných výrobců a prodejců, kteří nabízejí stínící tkaniny v rolích, nebo je stříhají po pěti metrech, nabízí společnost Amstor tyto produkty po jednotlivých metrech. Běžní spotřebitelé si tak mohou koupit i malé množství, které potřebují například na zahradě k zakrytí rybízů, borůvek či jiných rostlin. Potřebujete-li však zakrýt plot kolem zahrady, můžete si koupit i celou roli obsahující sto běžných metrů. Gramáž stínící tkaniny je 180 g/m2.