Seriál líčení: Základem je výbava

Mladé slečny touží začít se líčit co možná nejdřív, nicméně je důležité se na vše připravit. Mnohdy si celkově s líčením neví rady ani dospělé ženy. Tento seriál vás provede krok za krokem k dokonalému líčení. První díl věnujeme výbavě obecně a vše, co k líčení budete potřebovat.

Místo k líčení

Ze všeho nejdřív si najděte místo na líčení, to by mělo být optimálně osvětleně, ideálně by světla měla být okolo zrcadla. Stopní světlo vrhá stíny v oblasti očí a můžete si připadat, že máte kruhy pod očima. Denní make-up provádějte při denním světle. Večerní naopak při světle umělém. Jestliže se u denního make-upu líčíte v koupelně u světla umělého, pak může být make-up příliš výrazný.

Pomůcky k líčení

Při líčení ženy mnohdy zapomínají na štětce. Jestliže si je už pořídí, pak jsou nekvalitní. Na trhu je mnoho druhů štětců, jsou v různých velikostech, z různých materiálů. Každý je dobrý na určitý krok v líčení. Ideální jsou ty, které se vyrábí z chlupů, nejlépe z norků, kun, koz nebo poníků. Štětce jsou velmi důležité, kromě toho jsou potřeba také houbičky, časenky a kartáčky na obočí.

Štětce

Štětec na pudr by měl být největší ze všech a ideálně takový, který je trochu zakulacený. Štětec na tvářenku je na koncích lehce zakulacený, je však mnohem menší než štětec na pudr a jde s ním dobře stínovat. Štětec na oči jsou různé, profesionální štětec vám dost usnadní práci. Sáhněte po pevném štětci. Šikmý štětec je vhodný na obočí a případný kartáček může pomoci rozetřít korekturní barvy. Štěteček na oční linky je jedním z nejjemnějších a nejmenších, používá se k nanášení očních linek a je vhodný taky k překrytí drobných nerovností. Štěteček na rty je pevný a placatý a díky tomu se rtěnka velmi dobře dá aplikovat.