Seriál líčení: Příprava pleti

Máme správné náčiní, můžeme jít na líčení, říkáte si? Omyl. Každý make-up, ať už je vytvořený na běžný den, na večer nebo na speciální příležitost jako je ples, divadlo či svatba vypadá daleko lépe na pleti, která je vyčištěná a správně ošetřená. Péči o pleť je tedy nutno věnovat dostatek pozornosti a hlavně je nutno jí provádět pravidelně. Pro každou pleť existuje individuální postup, ty základní a všeobecné rady však pro vás máme.

Odlíčení a následná péče

Asi nemusíme připomínat, že před spaním je nutno z pleti sundat všechny stopy make-upu. Neučiníte-li tak, pleť bude vypadat starší, zanesená a špinavá. Ucpávají se póry a z toho vzniká nepříjemné akné. Vyčistěte proto pleť čistícím mlékem, micelární vodou nebo jiným prostředkem. Následně využijte pleťovou vodu či jiný čistič, který důkladně spláchne všechny zbytky make-upu. Poté pleť ošetřete krémem nebo gelem, který je pro vaši pleť tím nejlepším.

Peeling

Máte-li pleť šupinatou, pak je nutno podstoupit peeling. Díky tomuto procesu odstraníte zrohovatělou pokožku a pleť bude moci svobodně dýchat, bude krásně hebká a také více září. Na takto ošetřené pleti vypadá make-up o dost lépe. A dokonce i vaše pleť se bude cítit mnohem lépe.

Podkladový krém a krém na oči

Jako podklad nevyužívejte mastné krémy, jelikož na nich krém moc nedrží a co víc, mohou se objevovat fleky. Využijte hydratační krém nebo emulzi, která je vhodná pro váš typ pleti. Chcete-li si nalíčit také oči opět nesahat na mastný krém, ale na nemastný oční gel. Skvěle na něm drží každý make-up.

Masky

Vynikající vlastnosti mají také pleťové masky. Existuje jich velká spousta a jsou určené pro různé typy pleti. Máte málo prokrvenou pokožku? Vyberte takovou, která vám pleť prokrví, odstraní mastnotu, zklidní pokožku, zjemní vrásky, dodá lesk, hydrataci nebo vitalitu.