Co se cvičí v 21 století? Vyzkoušejte těchto 5 sportů

Jste milovnice nových věcí? Omrzelo vás sterilní prostředí posilovny, aerobik v omšelých středoškolských tělocvičnách i běhání po parku za barákem? V pořádku. Naštěstí žijeme v 21. století a vy se nemusíte omezit na tato známá místa.

Vyberte si z pěti disciplín tu, ve které si přijdete na své. Máme tu něco pro introvertky, latentní divošky i muzikantky. Uvidíte, jak se rutina vašeho života změní v endorfiny nabitou jízdu!

Fitness ve venkovním parku

Hezké počasí přímo vyzývá ke sportování venku. Ale pokud neholdujete běhu ani otlačenému zadku z kola, moc dalších možností nezbývá. Je to skutečně pravda? Po celé republice a zejména v Praze přibývá volně přístupných fitness parků. Najdete tu nízkou hrazdu pro kliky, vysokou hrazdu na přitahování, žebříky na ručkování, šprušle pro přeskoky a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že byste si spíš ublížili a v cvicích na těchto nástrojích nejste příliš zběhlí, můžete si objednat i speciálního trenéra.

Power jóga

Pokud jste nenašli zalíbení v pomalých pohybech soustředěné jógy, možná vás zaujme její dynamičtější verze. Sílu získáváte co nejdelším setrváváním v jednotlivých pozicích, jeden cvik rychle střídá druhý, a i když to tak možná vypadá, o rychlost tu nejde. Cvičení trvá přibližně 60 minut. Vezměte si s sebou pohodlné oblečení, cvičební podložku, ručník a vodu. Pro vás, které nebaví divoké poskakování, ale zároveň potřebujete dostat pořádně zabrat, je tento styl ideální.

Drum fit

Jestli ve vašich žilách koluje rytmus, máme pro vás něco extra! Není nad to vybít energii mlácením do bubnů. Naučíte se tak něco nového, i když nejde o nic složitějšího než o cviky s balonem. Autor tohoto cvičení prokázal, že drum fit uvolňuje stress a posiluje tak imunitní systém. Trápí vás povislé paže a povolující prsa? Cvičení se o to postará. Pravidelné vyplavování endorfinů při tomto cvičení znatelně zlepší vaši pozornost a kreativitu. A jak to bude vypadat? Mezi kolena si dáte buben a sednete si na míč. Kromě posilování se můžete těšit především na terapii.

Pole dance

Tančení u tyče dávno není doménou hanbatých podniků. Moderní ženy zjistili, že točení u tyče není tak jednoduché. Avšak pocity, které vás při tomto cvičení zaplaví, dodávají ztracené sebevědomí. Jelikož se musíte na tyči udržet celé, tím myslíme, že každé vaše kilo musí s lehkostí létat vzduchem, posilujete úplně všechno. Tím se končí hodiny v nudné posilovně, protože už nebudou potřeba. Dostat se ke kurzu pole dance není vůbec těžké a můžete si vybrat hned ze třech jeho variant – pole dance, pole dance fitness a pole dance light.

Aerial hoop

Obdivovala jste vždy akrobaty v cirkusu? To, s jakou mrštností se obtáčejí v kruzích a znají ty správné okamžiky, kdy se pustit a kdy zase zachytit? Zkuste si to v jejich kůži, protože ze vzdušné akrobacie se stala poměrně snadno dostupná sportovní disciplína. Naučíte se fígle s rekvizitami jako je šála nebo lano. Pokud s partnerem nemáte žádný společný sport nebo hledáte další výzvu, neskutečně vás pohltí párová akrobacie. Skvěle zafunguje i na vztah, ve kterém se vytratila důvěra. Protože abyste se pro někoho pustili, musíte nejdřív druhému věřit, že vás chytne.