Léto v plném proudu a koupaliště se dělí na dvě fronty. Ženy, které nemusí nebo se jim povedlo zhubnout do požadovaného a společností propíraného stavu těla. Promenádují se na výsluní okrajů bazénů, sedí na nich, protože můžou a užívají si příliv hladových mužských pohledů.
Zatímco na druhé frontě se krčí ty méně šťastné, které přísahají, že příští rok do plavek zhubnou. Ať je to, jak je to, musíte přiznat, že u moře se neopálíte lépe v ničem jiném než ve dvoudílných bikinách. Žádná žena taky nemůže popřít, že by na sobě nejraději měla jen ten nejmenší kousek látky a mohla si dovolit odhalit ze svého těla co nejvíc. Ale jsou opravdu bikiny jen měřítkem dokonalosti našich postav? Máme pro vás několik faktů, které byste o nich rozhodně měli vědět!
Bikiny nebyli nic nového, i když je návrháři objevili až mnohem později. Najdete je už na římských mozaikách z 4. století. Buď byla nahota v této době o moc přirozenější nebo jim bylo prostě horko. Tak jaký pak upejpání, že ano.
Jestli umíte šít a napadají vás všemožné šílené módní kreace, určitě žádný nápad nezahazujte! Bikiny byly totiž považovány za vrchol nevkusu. Francouzský návrhář Louis Réard vyslal při přehlídce svou modelku oblečenou jen do čtyřech kusů látky. Ale nebyla to ani tak modelka, jako spíš striptérka, protože se mu žádnou z úzkoprsých francouzských modelek nepovedlo přesvědčit, aby se do malého modýlku oblékla. Vtipné na tom je, že Réardovi bikiny byli ještě menší než ty dnešní, protože na ně nepoužil víc látky, než by pokrylo papír A4 a ztotožňoval se s tvrzením, že co projde prstýnkem, nejsou žádné bikiny.
1. června 1946 spadl na Bikiny v Pacifiku americký bombardér B-29 v rámci testování atomových bomb. Tím se nechal o čtyři dny později při vymýšlení názvu inspirovat výše zmíněný návrhář před přehlídkou v Molitoru. Když se s nimi vytasí nějaká sexbomba, má to docela podobný dopad.
Asi nikoho nepřekvapí, že bikiny nešly pod nos Velké Británii. Dokonce zakázaly, aby je nosily krásky na Miss World a to kvůli tomu, aby neměly exhibicionistky výhodu nad stydlivkami. Jak by tento zákaz asi obstál v dnešní době?
Za bikiny v Evropě vděčíme filmové hvězdě Brigitte Bardot a první bondgirl Arsule Andressové. Dneska už nám to přijde normální, ale když se objevili ve filmech pouze v tomto odvážném modelu, celému světu spadla brada.
Překvapivě největší problém s uvedením bikin na trh měla Amerika. Ačkoliv v dnešní době odhalují americké hudební i filmové hvězdy veřejnosti víc, než by měly. V jednom z ženských časopisů dokonce zazněla hypotéza, že žádná slušná žena na sebe nikdy nic takového nevezme. Nevyplnila se.
Největší a zároveň nejstarší společnosti specializující se na výrobu plavek/bikin je Speedo. Fungují na trhu více než 100 let a nakoupíte u nich plavky nejrůznějších vzorů i střihů. Na své si samozřejmě přijdou i muži nebo děti.
Bikiny mají své jméno jasné, ale pokud se v módě nějak zvlášť nepohybujete, možná vám uniklo, že mají i několik variací. Jsou jim podřízeny monokiny, tankiny, string bikiny, tanga, T-back, V-kiny, mikrokiny a šortky.
Když si představíte, v jaké době byly bikiny vypuštěny na světlo boží, asi si dobře uvědomujete, jaký to byl skandál. Abychom vám to ještě přiblížili, máme pro vás další zajímavý fakt. V roce 1907 zapózovala plavkyně Annette Kellerman před fotoaparátem v těsném plovacím úboru, dnes známém jako neoprenu. Následně byla zatčena za veřejné pohoršení.