Rozchod – jak se s ním vypořádat

Rozchodem si zpravidla prošel minimálně jednou snad každý člověk. Někdy je to smířlivý rozchod, kdy oba už delší dobu víte, že takto to prostě a jednoduše nepůjde. Domluvíte se na všem, proběhne to hladce. I po takovém rozchodu cítíte určité prázdno a smutek nad celou věcí. Když to nebyl takhle smířlivý rozchod nebo to jeden z partnerů nečekal, je to vždycky o něco bouřlivější.

Ztráta někoho blízkého

I když jste spolu chodili pár měsíců nebo spolu žili několik let, rozchody jsou těžké za každé situace. Pokud nejste z kamene, cítíte smutek, potřebujete si zahojit rány, dostat se z toho. Aktuálně nepomýšlíte vůbec na to, že se ještě někdy v životě zamilujete. Někdo nový? Vůbec, vždyť jste milovali a druhý vás zklamal, nebudete už nikdy nikomu věřit. S rozchodem je třeba se vypořádat.

Plačte a smutněte

To je velmi důležitá věc, kterou spousta lidí na začátku přeskočí. Snaží se být silní, přejít do etapy „mě je to jedno“. Dříve nebo později je však emoce dostanou a dolehne to na ně. Proto plačte. Kolik potřebujete. Rozebírejte to ze všech stran, klidně se ptejte proč. Když se vypláčete, uleví se vám, odplavíte všechno špatné.

Myslete na sebe

A začněte ihned! Smutek? Dejte si zmrzlinu nebo čokoládu. Jednou za čas to nemusí škodit, prospěje to naopak vašim nervům. Další dny choďte cvičit, na víno s kamarádkami, udělejte si kurz, zapište se do nového sportu, choďte na jógu, kupte si knihu.

Nedejte druhou šanci

Rozešel se s vámi, ale pak ho to najednou mrzí? To je sice hezké, ale nedávejte na jeho řečičky, květiny ani sliby. Jednou se s vámi rozešel a tak to také zůstane.

Nehledejte náhradu

Ihned není nutné se hnát do nějakého vztahu. Když někoho potkáte, proč ne, ale za každou cenu nutně někoho hledat „abych nebyla sama“ to je zbytečné a ublíží to zas jen vám.