Proč je sebeláska důležitá?

Na internetu najdete spoustu návodů, jak na šťastný život, jak na spokojený vztah, spokojené vztahy v rodině, spokojené přátelství a podobně. Nic z toho však nebude fungovat, když neuděláte jednu věc. Když nebudete milovat sebe samu. Ano, sebeláska je opravdu velmi důležitá k tomu, abyste měla ráda své okolí a byla pro ně opravdu plnohodnotnou oporou.

Není to sobecké

Když řeknete, že se máte ráda, že jste na sebe pyšná a podobně, mnohdy si lidé řeknou, že je to sobecké. Často můžete podlehnout i vy této myšlence. Vždyť to je sobecké mít ráda sama sebe. Omyl! Většina žen staví na první místo své děti a svého partnera, což je dobře, to bezesporu. Nicméně čas od času musíte myslet i sama na sebe. I vy jste přece důležitá, důležité je také vaše štěstí, nejen štěstí lidí okolo. A co je nejhorší, že ženy se často staví až na to poslední místo. A to je špatně.

Buďte nezávislá

Pro začátek, jak si sama sebe ceníte? Jak se vidíte? Pokud o sobě nemáte valné mínění, samozřejmě nejste sebejistá. A to má vliv na mnoho věcí. V práci si neřeknete o povýšení, protože jsou kolegové lepší, nebojujete za svůj názor, protože ten kolegův je přece lepší. V partnerském vztahu si vás partner nemusí vážit, když si vy sama sebe nevážíte. Partner tak vedle sebe bude mít nesebevědomou ženu, takové „další dítě“.

Mějte se ráda

Mít se ráda ještě neznamená, že budete sobecká. Pořád budete máma od rodiny a manželka, jen si občas udělejte svůj den, vytyčte si čas, který bude patřit jen vám. V něm budete dělat to, co vás baví. A je jedno, co to bude, jestli nakupování, kafe s kamarádkou, lenošení nebo hodina jógy. Je to jen na vás, co si zvolíte, čím dobijete baterky. Díky tomu získáte sebedůvěru, budete odpočatá, spokojená.