Jak na přípravu zdravých smoothie a šťáv

Skvělým způsobem, jak do svého jídelníčku zařadit větší dávku ovoce a zeleniny, je konzumace smoothie a šťáv. Smoothie je ideální snídaní. Rychle ho připravíte a můžete si ho vzít i sebou na cestu. Jak si však smoothie či ovocnou šťávu připravit?

Zdravá snídaně

Rádi byste konzumovali více ovoce a zeleniny, popřípadě to naučili i vaše děti? Připravte jim k snídani či svačině smoothie. Příprava smoothie je velmi snadná, navíc rychlá a může obsahovat jen to, co máte rádi právě vy či vaše děti. Základem smoothie může být ovoce i zelenina, dále oříšky, semínka, rostlinná mléka či postačí voda. Skvěle chutnají ovocná smoothie s rostlinným mlékem, lesními plody, banánem a oříšky. Taková kombinace nikdy nezklame. I milovníci zeleniny si přijdou na své. Připravit si mohou smoothie ze špenátu, řapíkatého celeru, jablka a bylinek. Stačí veškeré ingredience vhodit do smoothie mixéru a připravit smoothie takové, jaké oceníte právě vy a vaše děti. Smoothie mixéry můžete vybírat na megavita.cz.

Dáváte přednost šťávám?

Pijete-li smoothie, konzumujete celé ovoce i s jeho dužinou a při mixování vzniká hutný nápoj, který je třeba rozředit vodou či mlékem. Druhou volbou, jak do jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny, je příprava ovocných a zeleninových šťáv. S pomocí odšťavňovače si můžete připravit ovocné i zeleninové šťávy či je různě kombinovat. Na megavita.cz si můžete vybírat dvouhřídelové odšťavňovače či šnekové odšťavňovače. Tyto odšťavňovače umí většinou více než jen vylisovat šťávu z ovoce a zeleniny. Zvládnou také přípravu pyré, přesnídávky či domácích těstovin. Dvouhřídelový odšťavňovač lisuje suroviny mezi dvěma ozubenými válci. Následně vzniká kvalitní šťáva. Velkou výhodou tohoto typu odšťavňovače je právě výtěžnost, bohužel jeho čištění je složitější. Šnekový odšťavňovač se naopak čistí velmi snadno. Máte-li odšťavňovač doma, nic vám nebrání v přípravě zdravých šťáv, které jsou prevencí mnoha onemocnění a dodávají zdravou energii.