Betonové ploty mají funkci nejen ochrannou, ale i okrasnou

Koupili jste si pozemek, chystáte se stavět rodinné sídlo a přemýšlíte, jaký plot k němu bude ideální? A co třeba betonový plot. Současné betonové ploty plní funkci nejen ochrannou, ale i okrasnou a to díky originálnímu, elegantnímu a netradičnímu vzhledu, jak z hlediska barvy, tak i tvaru či provedení.

Jaké výhody mohou betonové ploty nabídnout?

Betonové ploty nabízejí svému uživateli celou řadu výhod:

  • Mají velmi kvalitní strukturu, základ tvoří svařovaná výztuž, na níž se používá betonářská ocel. Beton, který se na jejich výrobu používá, je certifikován, odolává mrazu. Díky těmto materiálům nabízejí ploty nejen pevnost, ale i dlouhou životnost a stabilitu.
  • Nabízejí snadnou údržbu, není potřeba je ničím natírat. Pro čištění postačí využít tlakový čistič, jímž případné nečistoty odstraníte.
  • Velkou výhodou je i snadná a rychlá montáž, která nevyžaduje žádné základy. Postačí pouze díry pro základové sloupky.
  • Ploty poskytují nejen vysokou bezpečnost, ale i ochranu proti hluku a případnému prachu z ulice.

Základní principy výstavby

Ploty BEVES využívají pro výstavbu plotů skládání jednotlivých komponentů. Základ tvoří betonová deska, betonový sloupek s drážkami a betonový koncový sloupek.

Betonové sloupky s drážkami se umístí do země a do drážek se zasouvají jednotlivé desky, které slouží jako plotové výplně.

Využití betonových plotů

Vzhledem k tomu, že betonové ploty nabízejí dlouhou životnost, lze je umístit nejen kolem rodinných domů, ale jsou ideálním řešením i pro oplocení průmyslových objektů, jakýchkoli pozemků, ale i v oblasti zemědělství – oplocení kotců či výběhů. Betonové ploty lze využít i pro oplocení kompostů. Pro tyto případy postačí pouze betonový základ, který vám nabídne nejen kvalitní oplocení, ale i menší finanční náklady.