Nezapomeňte včas pořídit aktovku nebo školní batoh

Prázdniny jsou už v plném proudu, ale pomalu a nezadržitelně se také blíží začátek nového školního roku. Ať už máte doma budoucího prvňáčka, nebo školáka, jehož školní aktovka či batoh je již nevyhovující, měli byste se zaměřit na výběr vhodné aktovky či batohu a s předstihem jej pořídit. Již od prvních zářijových dní budou děti nosit spoustu učebnic a školních pomůcek, proto je potřeba se připravit a malé i velké školáky vybavit.

školní aktovka
školní aktovka

Na co se při výběru zaměřit?

  • Aktovku či batoh volte podle aktuální konstituce a velikosti postavy konkrétního školáka
  • Vybírejte kvalitní, ergonomicky tvarované aktovky a školní batohy
  • Základním kritériem je konstrukce a zádový systém aktovky
  • Ujistěte se, že má daný model dostatečný počet kapes, aby se dětem lépe udržoval pořádek a aktovka byla přehledná
  • Bezpečnostní prvky by měly být nedílnou součástí všech aktovek a školních batohů
  • Nezapomeňte na praktické vnitřní i vnější vychytávky jako je třeba nepromokavé dno, samostatná kapsa na pití, rovnoměrné rozložení kapes, pláštěnka, snadné otevírání, pevné držadlo nebo poutko apod.
  • Design a barva školního zavazadla není sice úplně nejdůležitější, ale alespoň trochu by měly splňovat představy a požadavky malého školáka.
jak vybrat školní aktovku?
jak vybrat školní aktovku?

Pohodlný výběr aktovek a školních batohů přes internet

Aktovky a školní batohy můžete vybírat z pohodlí domova přes specializované e-shopy. V e-shopu Bagalio.cz můžete filtrovat produkty podle ceny, barvy, výrobce, materiálu i objemu. Navíc je vám k dispozici zákaznická linka, kde vám poradí a můžete cokoli konzultovat. Na výběr máte opravdu širokou škálu barev designů i výrobců. Mezi ty nejoblíbenější patří Emipo, Boll, Ergobag a Herlitz, ale celkem máte na výběr 31 výrobců aktovek a školních batohů. Určitě tak seženete takový model, který vám, a hlavně vašemu školákovi, bude plně vyhovovat a díky ergonomicky tvarovaným zádům mu nebude zbytečně přetěžovat záda. V poradně na Bagalio.cz naleznete také TOP 10 nejlehčích školních aktovek. Můžete se zde inspirovat nebo rovnou pořídit aktovku, která neváží více než jeden kilogram.