Proč si pořídit bílý nábytek

V dřívějších dobách, kdy měli lidé zřízený nábytek v přírodní barvě dřeva, bylo bílé vybavení známkou bohatství, vznešenosti nebo aristokracie. V dnešní době je bílý nábytek oblíbený především u lidí, kteří mají rádi jeho nadčasovost. Bílá barva z módy nevyjde nikdy a u výběru nábytku to platí především. To však není jediná výhoda bílého nábytku. Objevte s námi také ostatní výhody bílého nábytku.

Bílý nábytek je ideální volbou do menších prostor

Bílý nábytek má schopnost rozjasnit celou místnost, proto i v malém pokoji může stát bílá rohová skříň a místnost nebude vypadat přecpaně. Pokud vyberete skříň se zrcadly na dveřích, místnost se opticky ještě více zvětší a prosvětlí. V malé garsonce tak docílíte pocitu většího prostoru.

Do malé, často špatně osvětlené předsíně se hodí bílá policová skříň, kde budou vyjímat výtvory vašich dětí nebo fotografie. Předsíň se rozjasní a bude působit vesele a čistě.

Pokud máte malou ložnici, je pro vás řešením bílá šatní skříň s posuvnými dveřmi. Dveře skříně nijak nezasahují do prostoru a ten je k dispozici k dalšímu využití. Posuvné dveře u šatních skříní jsou pro svou praktičnost velice oblíbené.

Bílou můžete libovolně kombinovat

Bílé šatní skříně a všeobecně bílý nábytek může sice působit trochu nudně a fádně, ovšem oproti jiným materiálům má jednu obrovskou výhodu. Bílá barva vypadá skvěle v kombinaci s jakoukoliv jinou barvou. Doplňky můžete kdykoliv změnit a váš interiér bude pokaždé vypadat nově a neotřele. U skříní lze koupit bílý korpus skříně a zbytek kombinovat podle vašeho vkusu.

Snadná údržba bílého nábytku

Není tajemstvím, že veškerý prach a nečistoty, obtisky a čmouhy jsou nejlépe vidět na černém nábytku. Pokud se chcete vyhnout každodennímu utírání prachu a leštění nábytku, je bílá barva nábytku ideální volbou.