Malé svačinky, které ničí vaší dietu

Mnohdy vypadají jako zdravé dobrůtky, které vám rychle a jednoduše pomohou zahnat hlad. A odborníci se přeci shodují, že je důležité jíst pětkrát denně. Jinak se snažíte jíst zdravě, cvičit, ale pořád máte pocit, že dieta nemá takový účinek, jaký jste si představovali? Možná za to mohou právě tyto zdravě se tvářící se svačinky.

Pozor na to, co svačíte

Svačinky ano, ale pozor na to, co jíte. Doporučuje se dopoledne ovoce, které tělu dodává potřebné vitamíny a také přírodní cukr. Ovoce odpoledne nebo večer raději vynechejte, odpoledne jej již tělo tak dobře nestráví. Odpoledne to může být houska se salámem, sýrem, vejcem, jogurt, kefír a podobně. Na jaké svačinky byste si měli dát pozor?

Müsli tyčinka

Vypadá to zdravě, ale je tomu ve skutečnosti tak? Tyto tyčinky, které obsahují čokoládu, ovoce a další různé přísady mohou obsahovat velké množství tuků a také sacharidů. Některé tyčinky, které mají 100g mohou obsahovat až 2000 kalorií, což může být čtvrtina vašeho denního příjmu.

Krémy a pudinky

Výše jsme psali, že na odpolední svačinku se hodí mléčné výrobky, například jogurty. A jogurt je přece to samé co krém, ne? Není! Krémy a pudinky jsou velmi kalorické, mají vysokou energetickou hodnotu, vysoký obsah cukru a tuku. Ideální je sáhnout po bílém jogurtu, ten má minimální obsah sacharidů a cukrů.

Šátečky, koblihy…

Croissanty, šátečky, buchty, koláče…všechno toto pečivo, které je sladké (i to slané) má v sobě spoustu tuku, kalorií a cukru. Navíc jde o zpracované potraviny, po kterých budete mít rychleji hlad.

Fast food

Nestíháte a máte velký hlad, jednoduše rychle potřebujete něco k snědku. Jako spása se před vámi objeví fast food a vy si v něm koupíte cheesburger, tortilu a kopec hranolků. A jak známo, nezdravé jídlo z fast foodu je zabijákem každé diety.