Vydáváte se na roadtrip? Poradíme, co si sbalit!

V poslední době se cestování stává čím dál více oblíbenější, ale není to jenom tím, že je aktuálně doba dovolených a že lidé cestují více, než je obvyklé. Nejčastěji se nyní volí cestování pomocí autobusu, pokud to jde. Češi jsou takoví skrblíci a na dovolené se většinou snaží poměrně ušetřit. Jenže ne do každých destinací lze jet autobusem, proto druhá oblíbená možnost dopravy je samozřejmě letadlo. V poslední době se ale do módy dostal takzvaný roadtrip, což je spontánní cestování, kdy se zkrátka seberete s bandou dobrých přátel a rozhodnete se vycestovat nevědě kam. Zkrátka jenom jedete a navštěvujete země, které jste jednou navštívit chtěli.

Pokud se i vy na takový roadtrip chystáte, pak se asi rozhodujete, co byste si vůbec měli sbalit. Zapomeňte na nějaké klasické kufry, protože toto je jedno velké dobrodružství, které se s kufry nepodniká. Sbalte si proto jednu příruční tašku, kterou jenom ledabyle hodíte do kufru auta. Díky tomu, že často nevíte, na jak dlouho jedete, pak si opravdu často nejste vědomi, co si sbalit, proto vám přinášíme takový návod těch základních věcí, na které byste rozhodně neměli zapomenout.

1) Hygiena

Kartáček a zubní pasta je základ! Mnoho lidí si bere i toaletní papír, ale většinou se vám nechce na záchod někde jinde, než na benzinové pumpě, na které vždy zastavíte už jenom pro občerstvení, když sníte zásoby.

2) Občerstvení

Něco na cestu se vždycky hodí. Ale většinou si něco koupíte na benzinové pumpě, nebo pokud máte peníze, pak se najíte někde v nějaké kavárně. Je to jedno velké dobrodružství. A jaké dobrodružství by to bylo, kdybyste nezažili chvíle hladu?

3) Oblečení

Další záhadou je oblečení. Hlavně si nezapomeňte nějaké náhradní spodní prádlo! Mimo to také plavky, protože určitě jednou zamíříte k moři. Roadtrip bez moře by nebyl ono. Samozřejmě nějakou mikinu, náhradní tričko, šortky, popřípadě kalhoty. Nezapomeňte i třeba náhradní boty, ale pokud pojedete v teniskách, pak vám tenisky bohatě stačí.