Jaké jsou možnosti odstraňování znamének? A kdy si dát pozor na rakovinu kůže?

Pihy, bradavice, znaménka a další drobné nedokonalosti nás dělají jedinečnými. Jenže ne vždy jde o doplněk naší krásy. V některých případech může jít o nebezpečné problémy, které si žádají odborné řešení. Jindy jde hlavně o estetický problém, který chceme vyřešit. Co dělat, když si chcete nechat odstranit kožní znaménko?

Znáte dobře svá znaménka?

Alespoň jednu pihu, znaménko nebo výrůstek má snad každý. Je dobré o nich vědět, protože tak můžeme pozorovat, jestli se neděje něco divného. Změny je vhodné konzultovat s lékařem, který může včas odhalit případné rakovinné bujení. Nemusí se však jednat o nic závažného a návštěvy lékaře můžete spojit s plánováním efektivního odstranění nedostatku na kráse pomocí vybrané moderní metody.

Když si chcete nechat odstranit své pihy krásy

Prvním krokem je důkladné vyšetření znaménka a konzultace s lékařem, který doporučí vhodný postup. Samotné odstranění znamének, pih a výrůstků je založené na působení laserového paprsku, který si dokáže poradit s pihami, bradavicemi, výrůstky a dalšími drobnějšími nedostatky na kůži. Při snaze o krásně hladkou pokožku je možné zvolit také laserové ošetření jizev po akné. Laser působí cíleně na dané místo a nepoškozuje okolní tkáň. Zákrok na dermatologické klinice není bolestivý a nevyžaduje žádná speciální klidová opatření, protože hojení probíhá rychle.

Riziko vzniku melanomu

Do povědomí se stále více dostává riziko rakoviny kůže. Melanom se zpočátku projevuje nenápadným znaménkem, které se následně zvětšuje. Riziko vzniku melanomu ovlivňují genetické předpoklady, slabý imunitní systém a další jevy. Hlavním spouštěčem často bývá působení UV záření ze slunce, kdy se člověk nedostatečně chrání. Pokud si chcete udržet krásnou a hlavně zdravou pokožku, používejte opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem a vyhýbejte se dlouhému pobytu na ostrém slunci. Ušetříte si celou řadu problémů a navíc si nepřiděláte ani nové pihy.