Jak zdravě jíst a žít

Lékařská obec, odborníci na výživu a konec konců i zkušenosti lidstva doporučují, že strava by měla být správně vyvážená a hlavně co nejpestřejší. Pokud má kdokoliv potíže s metabolismem a vysokou či naopak nízkou hmotností, neměl by se pouštět do samoléčby bez porady s lékařem či výživovým odborníkem. Dalším krokem by měl být zdravý jídelníček, jehož sestavení bychom měli přenechat zkušeným dborníkům.

Sestavení zdravého jídelníčku

Pomůže vám v tom internetový portál Pestrý jídelníček. Jeho hlavním úkolem a cílem je dosažení ideální váhy a vyhnutí se problému známému jako „jojo efekt“. Jak sestavit jídelníček? Odpověď i samotná realizace je velice jednoduchá. Prostě vyplníte formulář, který obsahuje údaje o těle. Poté, co uvedete požadované údaje o svém těle, formulář odešlete a za pouhé dvě minut po odeslání obdržíte na svou e-mailovou adresu skutečně pestrý jídelníček. Zdravý jídelníček bude navíc obsahovat i příslušné gramáže použitých surovin a také celou řadu zdravých receptů.

Je jídelníček skutečně zdravý?

Podstatné je především to, že vámi uvedené údaje budou pečlivě analyzovány a ve spolupráci s výživovými odborníky pro vás bude sestaven jídelníček prakticky na míru, tedy přesně podle vašich individuálních potřeb. Při snaze o zhubnutí, nebo naopak o přibrání na váze se tak nemusíte obávat žádných komplikací ani jojo efektu, neboť korigovat svou váhu budete naprosto přirozeně a zdravě. Proto se tato metoda zásadně liší od celé řady pochybných návodů a propagovaných diet, které v drtivé většině nevedou ke kýženému výsledku, ale spíše k jojo efektu. Podstatou jojo efektu je, že po skončení dietního programu se původní váha opět rychle vrátí a většinou ještě s nějakým kilogramem navíc.

Proč je zdravý jídelníček důležitý

Pokud budete zdravý jídelníček poctivě respektovat a budete se držet doporučených receptů, dostanete do těla dostatečné množství vitamínů, minerálů a ostatních důležitý látek. Pestrostí jídelníčku je míněna i jeho vyváženost. Abyste se cítili vitálněji a svěžeji, nestačí pouze respektovat navrženou skladbu jídel a dodržovat zdravý jídelníček, ale také mít dostatek pohybových aktivit. To vše dohromady je shrnuto do zásady zdravého živ