Kam se obrátit při hledání nové práce

Chcete změnit zaměstnání a přemýšlíte kam se obrátit pro aktuální nabídky? Pomůže vám portál úřadu práce nebo pracovní portál.

Co nabízejí pracovní portály?

Pracovní portály jsou určeny nejen těm, kdo práci hledají, ale i těm, kteří ji nabízejí. Výhodou těchto portálů je široká nabídka pracovních míst nebo brigád či práce na zkrácený úvazek a také aktuálnost daných inzerátů.

Inzeráty jsou řazeny buď podle jednotlivých regionů či oblastí zaměstnání. Služby, které pracovní portály nabízejí, bývají pro uchazeče o zaměstnání bezplatné. Za inzerci svých nabídek platí zaměstnavatelé.

Některé pracovní portály nabízejí pomoc “hlídacího agenta”. Tato služba zajistí, že vám na vámi uvedený e-mail budou zasílány relevantní nabídky zaměstnání a vy tak nebudete muset pravidelně portál kontrolovat.

Pracovní portál hitprace.cz

Tento pracovní portál nabízí inzeráty volných pracovních pozic, které jsou řazeny podle regionů a podle konkrétních druhů činností. Můžete si vybírat z nabídky práce na HPP či celé řady brigád. Pokud do příslušného políčka zadáte svoji e-mailovou adresu, budou vám zdarma zasílány nové nabídky z vaší lokality.

Pokud máte ve své firmě či společnosti volnou pracovní pozici nebo hledáte nové spolupracovníky, můžete vyžít nabídku inzerce, kterou může využít jak velká společnost, tak i malá firma. Postačí vyplnit a odeslat kontaktní formulář, který naleznete na stránkách portálu.

Portál též nabízí, v sekci “Články” zajímavosti týkající se trhu práce.

Mezi partnery portálu se řadí celá řada známých společností a to nejen obchodních, ale i pracovních. Díky těmto partnerům portál nabízí některá velmi zajímavá pracovní místa, krátkodobé i dlouhodobé brigády či práci na zkrácený úvazek.