Jak na mozaiku

Každý určitě ví, že mozaika je druh obkladu složený z malých kousků kamene, skla, nebo porcelánu, které dohromady tvoří obraz. Mozaika se používá buď jako estetický doplněk, nebo k obložení oblých tvarů, například u bazénů apod. Většina lidí si nedokáže představit, že by sestavovala z jednotlivých segmentů obrazce, to je přece hrozně pracné. V moderní době to ale nikdo dělat nemusí.

Vyberte si tu pravou

Mozaiky se prodávají v různých provedeních, většinou netvoří obrazce jako ve starověku, spíš se jedná o abstraktní vzor. Každý si vybere vzhled, provedení a barevnost mozaiky. Ty se potom prodávají na silikonových terčích, které usnadňují práci s mozaikou. Mozaiky můžete vybírat skleněné, ty jsou vyrobené s barveného skla, některé jsou malované, jiné šrafované, třpytivé či perleťové. Na výběr máte také několik typů mozaiek podle tvaru jednotlivých segmentů. Mozaika nemusí být složena pouze ze čtverečků, můžete se rozhodnout pro mozaiku ze segmentů ve tvaru cihliček, hexagonů, nebo různých kombinací. Barevných variací je nepočítaně, určitě si i vy vyberete tu pravou.

Pokud je vaše koupelna laděna do přírodních barev a vy byste ji chtěli ozvláštnit mozaikou, volte mozaiku z přírodních materiálů – z kamene. I zde máte několik možností na výběr. Skvěle vypadá mozaika z říčních oblázků, ty mohou být různých barev i velikostí. Další možnosti jsou lámaný kámen či travertin. Připadá vám to stále příliš pracné? Potom se rozhodněte pro samolepicí 3D mozaiku, kterou snadno nalepíte raz dva. Potřebujete pouze rovný, suchý a čistý podklad, klidně to mohou být staré obklady, kterých se chcete zbavit, na něj potom jednoduše přiložíte 3D mozaiku zbavenou podkladového papíru, uhladíte a vaše koupelna či kuchyň získá zcela nový ráz. Navštivte internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si mozaiku z pohodlí vašeho domova.