Jak obnovit zničené vlasy?

Zničené vlasy jsou problém mnoha dívek a žen. Takové vlasy jsou totiž nepoddajné, nedrží tvar, nemají žádný objem, jsou suché, lámou se a vypadávají. Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik. Může jít o následek barvení (hlavně zesvětlování ničí vlasy nejvíc), může jít o nedostatek kolagenu v těle, také to může být způsobeno těhotenstvím, nějakým chronickým onemocněním, léky, vlivy životního prostředí, nebo zkrátka špatnou úpravou vlasů. Naštěstí však existují naprosto jednoduché způsoby, jak zničené vlasy obnovit. Jak na krásné vlasy?

Doplňte kolagen

Jednou z možností je doplnit hydrolyzovaný kolagen. Co je to kolagen? Ve vodě nerozpustná bílkovina, která se podílí na kvalitě vlasů i pokožky a pleti. Bohužel se z těla vytrácí, což má za následek skomírající vlasy, obličej i klouby. Jeho doplnění poznáte zpravidla již po několika týdnech.

Šampon a kondicionér

Samozřejmě nejde říct jaký konkrétní šampon nebo kondicionér musíte používat. Pokud jde o šampon, je ale třeba vybrat takový, který vašim vlasům skutečně sedí. Vlasy po něm nesmí být hrubé, vysušené či poškozené. Je vhodné vybírat šampony určené na zničené a suché vlasy, všechny vám však také nemusí nutně vyhovovat. Musíte zkrátka zkoušet, a najít takový, po kterém budou vlasy skutečně jemné, lesklé a pevné.

Co se kondicionéru týče, platí v podstatě totéž. Je ale nutné nějaký kondicionér vůbec používat. I když to spousta žen považuje za samozřejmost, na druhé straně je také plno těch, které ho nepoužívají, to je však základní chyba. Dá se říct, že šampon vám vlasy otevře a kondicionér je následně uzavře. Používání vhodného šamponu a kondicionéru je tedy naprostý základ pro zdravé vlasy.

Vlasové oleje a masky

Pro hlubší regeneraci a hezčí vizáž vlasů je dobré používat také olejíčky a masky určené na vlasy. Olejíček vlasy do jisté míry vyživuje, spíše je však zlepšuje pouze opticky. Vlasy by po něm měly být hebké, jemné a voňavé. Po použití olejíčku je změna patrná ihned, vlasy budou vypadat zdravější hned po prvním nanesení. Olejíček je dobré používat vždy po umytí vlasů, lze však i na suché vlasy.

Maska na vlasy už vyživuje vlasy víc do hloubky, takže jejich stav zlepší skutečně, ne pouze opticky. Nicméně i na pohled budou samozřejmě vypadat zdravěji. Masku vám udělají ve většině kadeřnictví nebo jí můžete koupit v drogerii, a udělat doma sama.