Jak bojovat se zánětem močových cest?

Nejčastěji se jedná o zánět močového měchýře, ve kterém se hromadí moč. Může se však objevit i zánět močové trubice, močovodů nebo dokonce ledvin. Což je velmi vážný zdravotní stav.

Projevy

Zánět močových cest se projevuje častým močením, které doprovází nepříjemné pocity v podobě pálení nebo řezání. Moč může zapáchat a může se v ní objevit i krev. Mezi další příznaky patří bolest v podbřišku. V závažnějších případech se může objevit také horečka, bolest v oblasti beder. Velmi často se zánět močových cest objevuje především u žen. Ženské močové cesty mají velmi krátkou močovou trubici a tak se stane, že se do cest snadno zavlečou bakterie z pochvy, konečníku nebo během styku.

Jak na léčbu?

Jestliže se objeví první a malé příznaky, je potřeba dodávat dostatek tekutin, vyvarovat se horké koupeli a pořídit si volně dostupné prostředky vhodné pro zánět močových cest domácí léčba. Některé nabízí značka GYNELLA®. Jedná se doplněk stravy GYNELLA® Cystilab obsahující sladidla, která podporují správnou funkci močových cest a přirozenou imunitu. Jeho součástí jsou také probiotika, D-manóza, brusinky, borůvková šťáva a Echinacea. Extrakt z ní pozitivně ovlivňuje naše zdraví. Extrakt z brusinek podpoří přirozenou imunitu. Doplněk je vhodný i pro ženy, které jsou těhotné nebo kojí.

Dále pak je to GYNELLA® Intimate Wash, což je přípravek určený pro pravidelnou ženskou intimní hygienu. Dobrou volbou jsou také prostředky z lékárny s obsahem přírodních látek, především brusinek nebo manózy. Pokud jsou příznaky závažnějšího charakteru, je potřeba navštívit lékaře, který určí následnou léčbu.

Jak prevence je důležitá správná intimní hygiena a podpora imunity. Vhodné přípravky pro správnou intimní hygienu nabízí právě značka GYNELLA®. Jejich složení vyhovuje potřebám žen.