Internetové seznamky otevírají nové možnosti

Seznamování prostřednictvím internetu se těší dlouhodobě velké oblibě, a to napříč všemi věkovými skupinami.  Vyhovuje nám komunikace, která je rychlá, s okamžitými reakcemi, nezávislá na vzdálenosti, která mezi námi stojí.

Internetové seznamky překonávají bariéry

Už dávno neplatí, že internetové seznamky využívají jen ti, kteří nemají jiné šance na seznámení. Ano, stále je to jeden z nejjednodušších způsobů jak se seznámit, ale služby seznamek využívají široké vrstvy obyvatel. Internetové seznamky boří nejen hranice, které mnohdy stavíme nejen sami v sobě, ale také před okolím světem a dokonce je jejich prostřednictvím možné velmi jednoduše překročit i hranice na mapách. Výhody internetových seznamek oceňují zejména ti, kteří mají problémy odložit zábrany při přímé komunikaci. Prostřednictvím internetu působíme uvolněněji a otevřeněji, nesmíme však zapomínat na to, že informace, které o sobě vypouštíme proudí do celého internetu a ne každý jedná poctivě a sděluje informace zcela pravdivé. Právě obava ze lží je hlavním důvodem, proč mají lidé z internetových seznamek strach. Nevýhodou také je, že nemáme okamžitou zpětnou vazbu a chybí nám prvky nonverbální komunikace, která může být při vedení dialogu klíčová. Přesto se však nedá říct, že by partnerský vztah navázaný prostřednictvím internetové seznamky měl jinou hodnotu, než vztah navázaný běžným způsobem. Navíc internetové seznamky mnohým otevírají zcela nové možnosti.

Seznámení s cizinci

Díky existenci specificky zaměřených seznamek, jako je například www.czech-single-women.com, zaměřující se na seznamování žen z České a Slovenské republiky se zahraničními partnery, je možné najít partnera ze zahraničí bez toho, aniž byste museli vycestovat. Muži si zde mohou vybírat z databáze žen a kontaktovat je prostřednictvím formuláře. Veškerá komunikace samozřejmě probíhá v cizím jazyce, především v angličtině.