Jídelní stůl ze dřeva – to je nejen tradice, ale i kvalita

Rodina se velice často schází u jídelního stolu, který mnohdy neslouží jen pro účely stolování, ale odehrávají se u něj i rodinné rituály. Proto je velice důležité, aby byl stůl kvalitní a dlouho vydržel. Tyto vlastnosti nabízí jídelní stoly ze dřeva.

Základní charakteristika dřevěných stolů

Stoly z tohoto druhu materiálu vynikají především pevností, tvrdostí, odolností a houževnatostí. Můžete se na ně vždy spolehnout. Výhodou dřeva je, že jej lze, v případě poškození, opravit. Desku stolu není potřeba leštit, nohy jsou pevné a zaručují stolu stabilitu. Dřevo vytváří v prostoru útulnou atmosféru a to nejen díky přirozenému vzhledu, ale i díky charakteristické vůni.

Feng – shui navíc spatřuje ve velkém dřevěném stolu rodinné štěstí, které charakterizuje jeho pevnost a odolnost. Takový jídelní stůl poskytuje stabilitu a pohodu. Dřevo neustále pracuje – schne a absorbuje vlivy okolí. Díky tomu časem získá přirozenou patinu, které se v současné době stává velmi atraktivní.

Jaký stůl vybrat?

Na consulo.cz si můžete vybrat z široké nabídky kvalitních stolů. Můžete vybírat z nabídky stolů dubových, bukových či z borovice. Pro milovníky romantického stylu jsou v nabídce stoly typu provence. Stoly z kategorie lamino jsou vyráběny v kombinaci masivního dřeva a kvalitního lamina, které je použito na výrobu desky stolu.

Jste – li vyznavači rustikálního stylu, dáte přednost stolu historickému, který je vyráběn z masivních dubových hranolů a dubových fošen. Pro jeho úpravu bylo využito silného patinování. Pevnost stolu zajišťuje i trnož. Velmi oblíbené jsou dřevěné stoly jednoduché, u nichž vynikne struktura dřeva. Pro takový stůl již není potřeba používat ubrus. Velikost stolu je dána prostorem, v němý bude umístěn. Velkou roli také hraje počet členů domácnosti.