Dovolená na chorvatských ostrovech

Chystáte-li se na svoji letní dovolenou a přemýšlíte nad tím, kam se vydat? A co třeba chorvatsko ostrovy? Podívejte se na některé z nich, které by mohly být inspirací pro vaši cestu do Chorvatska.

Ostrov Brač

Tento největší ostrov střední části Dalmácie je zároveň třetím největším ostrovem oblasti Jadranu.

Panuje zde středomořské podnebí, které je pro odpočinek a relaxaci jako stvořené. Celý ostrov je velmi slunečný. Teplota mořské vody dosahuje během léta 24 – 26 ºC. K odpočinku zvou různé druhy pláží. Naleznete zde takové, které jsou pokryté jemnými oblázky a mají pozvolný vstup do moře, ale ničím neobvyklým nejsou ani upravená betonová plata. Na ostrov míří milovníci vodních sportů. Městečko Bol poskytuje zázemí pro windsurfing. Také zde naleznete vyhlášenou pláž Zlatni rat.

Ostrov Hvar

Řadí se mezi největší dalmatské ostrovy. Povrch ostrova je dosti hornatý. Nejvíce sídel se nachází v severozápadní části ostrova, která je zároveň i nejširší. Jižní strana ostrova má pobřeží velmi strmé a obydlené je jen zřídka. Společně se severní částí se zde však nachází velké množství zátok a některé z nich nabízejí ubytování chorvatsko. Široký výběr hotelů i apartmánů nabízí web ubytovanivchorvatsku.cz. Ostrov má z celého Jadranu nejvíce slunečných dnů. Často bývá nazýván ostrovem bylinkovým. Ve velkém se zde totiž pěstuje šalvěj, fenykl, levandule, oregáno, mateřídouška nebo kopr. Ostrov proslul vonnými oleji vyráběnými z levandule a rozmarýnu. Mezi nejvíce navštěvované turistické destinace patří města Hvar, Jelsa, Stari Grad nebo Vrboska.

Ostrov Pag

Také tento ostrov nabízí velké množství slunečných dnů. Kromě oblázkových pláží zde naleznete i pláže písečné. Těch je v Chorvatsku jen velmi malé množství. Svým návštěvníkům nabízí velmi oblíbené lodní výlety na okolní ostrovy. Pobřeží ostrova je velmi členité a naleznete zde velké množství romantických zátok a zákoutí.