Syndrom vyhoření a jak mu v práci předcházet?

Syndrom vyhoření se může objevit u každého z nás. Jedná se o stav způsobený chronickým stresem. Objevuje se u těch, kteří dlouhodobě vykonávají nějakou pracovní činnost. Ohrožen je každý, kdo klade příliš velký důraz na výkon a dokonalost, každý, kdo chce stihnout všechnu práci za každou cenu. Je úzce spojován s velkým pracovním vytížením, proto je potřeba si stanovit nějaké pracovní limity a hranice a ty dodržovat. Pokud máte i vy pocit, že se u vás projevuje syndrom vyhoření, je potřeba si naplánovat delší odpočinek nebo projít aktuální volné nabídky práce a hledat si jiné, klidnější, zaměstnání. Široký výběr volných pracovních pozic nabízejí pracovní portály. Uvažujete-li o změně zaměstnání, porozhlédněte se na portálu cz.jobimi.com. Pracovní nabídky jsou zde rozdělené podle oborů činnosti nebo podle měst. Portál je přehledný, snadno a rychle se na něm zorientujete

Některé z příznaků

Příznaků je velké množství. Mezi nejčastější patří snížení výkonu, nedostatek energie, negativní myšlenky na práci, podrážděnost, časté změny nálady, nedodržování pracovních termínů, neočekávané zdravotní potíže. Nechce se vám chodit do práce Ústí nad Labem.

Jak předcházet syndromu vyhoření?

Někdy se dá syndromu vyhoření předcházet. Je potřeba si plánovat pravidelné přestávky. Ideálně je, pokud se můžete jít na krátkou dobu projít. Naplánujte si důležité pochůzky, dojděte si na svačinu nebo oběd.

Nevynechávejte volné dny. Pracovat se má pouze v pracovních dnech. Volné dny jsou proto, aby se odpočívalo. Čas strávený odpočinkem snižuje napětí a stres. Nekontrolujte ve svém volnu pracovní e-maily. Odpoutejte se od pracovních povinností. Jakmile vám skončí pracovní doba, odpojte se od pracovních povinností. Objednejte si wellness, oddělujte práci a pracovní povinnosti od volna a odpočinku.

About the Author

You may also like these