Dobře zvolený parfém podpoří vaši osobnost

Ty tam jsou doby, kdy dámy voněly vůní, extrahovanou z jedné květinky. Dnes se parfémy pečlivě míchají z mnoha esencí květů, ovoce, koření a vzácných dřevin. Tyto voňavé kompozice dokážou dokonale podpořit každý typ osobnosti. Poradíme vám, jaké tóny by měly zaznít v tom vašem parfému.

Jak se vybírá a nakupuje parfém

Parfém si ovšem nakonec musíte vybrat jen skutečným vyzkoušením. Jako nápověda vám poslouží papírové proužky v parfumerii, na které parfém nanesete. V kontaktu s vaší kůží však bude nakonec vonět jinak. Na kůži při vybírání neaplikujte víc než 2-3 parfémy, protože čich se unaví rychle a výběr by nemusel být úplně v pořádku. I vybranou vůni si nechte pár dní projít hlavou a pak se pro ni vraťte.

A proč na každé z vás vlastně voní stejný parfém jinak? Každá z vás má totiž jinou osobní vůni. Také se lišíte v typu pokožky, výživou a životními návyky. To všechno dělá ve výsledku takový rozdíl, že parfém, který na kamarádce voní úplně nebesky, bude na vás nevýrazný.

Co vám ovšem hodně pomůže ve výběru typu vůně, je vaše osobnost. Jste romantička, nebo spíš femme fatale? Nebo snad sportovkyně? Vaše životní vášně vám pomohou sáhnout do té správné vonné škály, která vaši osobnost dokonale zvýrazní.

Je ve vás osudovost, sebevědomí a vášeň?

Osudová žena, ze které zamrazí, budete, když podtrhnete vůní svou tajemnost, smyslnost a intenzitu. Pomohou vám toho dosáhnout parfémy, které voní po hořkém pomerančovníku, růži, bergamotu, santalovém či brazilském dřevě, ylang-ylangu, mošusu, ale také po sladké fialce.

Neodolatelné sebevědomí dává najevo vůně růžového pepře, šeříku, liči, hrušky, nebo zimolezu. Dokonalé je také granátové jablko, magnólie, pivoňka a lotos, to vše proteplené spodními tóny ambry. Jednou z nejvýstižnějších vůní pro sebevědomé ženy je třeba .

Chcete-li dát najevo svou intenzivní vášeň, pomůže vám s tím mandarinka, vanilkový květ, nebo hořká mandle, podpořené bergamotem, pižmem či santalem. Vhodná je také vůně magnólie, medu nebo černého pepře. Nezříkejte se ani melounu, jablka, citrusů, muškátu nebo frézie.

Jste romantická, elegantní, nebo rafinovaná?

Křehké romantičky doslova rozkvetou tóny vzácných koření, vetiveru, medu, gardénie, vzácných dřevin nebo bulharské růže. Velmi jim prospěje také esence z bílých okvětních lístků, magnólie či kašmírového nebo santalového dřeva.

Chcete-li dát najevo svou eleganci, přispěchá vám na pomoc jasmín, orchidej nebo konvalinka, podpořené ylang-ylangem. Vynikající je pro vás také červená růže, pomerančové květy, lilie a divoké fialky.

Jak dát najevo rafinovanost? Jedině rafinovanou konvalinkou. Anebo také esencí z mandarinek, černého rybízu a levandule. Pokud chcete trochu přitvrdit a opravdu všem zamotat hlavu, jděte do kadidla, kávovníku, pačuli, ambry nebo mahagonového dřeva.

Něco pro sportovní a přírodní typy

Pokud žijete sportem, nejlépe vystihnou vaši bezbřehou energii ovocné tóny, vanilka, bílá bříza, žlutá vodní orchidej, grapefruit a bergamot. Neprohloupíte ani s jabloní, černým rybízem, mátou, mandarinkou, citronem nebo pačuli, či cedrovým dřevem.

Pokud milujete přírodu a snažíte se být s ní v souladu, podtrhnou vaši osobnost svěží a jemné tóny zeleného čaje, jasmínu, melounu, ananasu, vodní lilie a vetiveru. Úžasně voňavé budete také v tónech fíkových listů a dřevě a bílém cedrovém dřevě. Intenzivněji vše podtrhnete květinovou dřevitou směsí a akáciovým medem.


Zdroj obrázku: http://pixabay.com/en/perfume-perfume-bottle-glass-bottle-510698/