Co nesmí chybět na svatebních pozvánkách?

Blíží se váš den D? Pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak vymyslet či vytvořit svatební pozvánky. Bez stavebního oznámení se zkrátka neobejdete, respektive neobejdou se bez něj vaši hosté, kteří nebudou vědět, kam zamířit, v kolik hodin či jestli mohou přijít ke svatebnímu stolu. V současné době jsou svatební oznámení zpestřeny nejrůznějšími doplňky. Například na nich nechybí speciálně vyrobené svatební razítko, které zdokonaluje pozvánku. Než však budete vytvářet vlastní svatební razítko, nejdříve se zamyslete nad svatební pozvánkou, jelikož na ní nesmí chybět několik informací.

Informace o dni D

To nejdůležitější, co se musí na svatebním oznámení ukrývat, je rozhodně informace o dni D. Na pozvánkách tedy nesmí chybět místo, kde se budete brát, zároveň v kolik se budete brát. Vyplatí se napsat i adresu daného místa, aby nedošlo k omylům či nepříjemnostem.

Informace o dni D se mohou doplnit dalšími poznatky, jako například přibližným harmonogramem, taktéž informaci o dress codu nebo podobně. Nejdůležitější je místo a čas svatby, to ostatní je už libovolné a rozhodují o tom snoubenci.

Součástí pozvánky by měla být i prosba o peněžní dar nebo pozvánka ke svatebnímu stolu

Na co se velice často zapomíná a co by rozhodně mělo být součástí svatebních oznámení, je prosba o peněžní dar, pakliže to tedy snoubenci požadují. Hostům se tak dá najevo to, že se nemusí vybírat hromada praktických dárků, stejně jich mají snoubenci dostatek. Většinou je prosba o peněžní dar vtipná a ve verších, hosté si to tak zapamatují a peněžní dar místo movitého praktického jistě přinesou.

A kromě prosby o peněžní dar by měla být součástí pozvánky i pozvánka ke svatebnímu stolu. Jsou hosté, kteří se zvou jenom na obřad, a jsou hosté, které chcete mít i u svatebního stolu. Oznamte tak svým hostům, jestli s nimi u svatebního stolu počítáte či nikoli.