Vyměňte plechové disky za alu kola, získáte řadu výhod

Jedním z nejvýraznějších prvků na každém voze jsou kola. Když máte rezavé ošklivé plechové disky, tak může vůz vypadat jakkoliv, ale kola prozradí, jaká je jeho skutečná image. Líbí se vám auta s alu koly? Litá kola jsou velmi působivá a je jedno, jestli jsou na novém voze nebo na starším. Zde je krásně vidět, že pouhá změna kol dokáže s autem dělat hotové divy. Alu kola jsou v mnoha krásných designech a dokonce i barvách. Někteří si rádi kupují alu kola stejné barvy jako mají karosérii nebo naopak v kontrastní barvě, aby snadno upoutala pozornost. Hlavní předností alu kol není jen vzhled, jaké jsou další?

Alu kola mají řadu předností

Alu kola vám zajistí lepší jízdní vlastnosti, je to způsobeno jejich strukturou i materiálem. Obvykle se vyrábějí z hliníku a hořčíku, tato slitina je velmi pevná, odolná a také lehká. Získáte větší akceleraci a také dojedete dále a to právě díky menší hmotnosti. Alu kola mnohem lépe odvádí teplo, pomáhá k tomu nejen materiál, ale i větší vzduchové výřezy. Pneumatiky i brzdy se díky tomu mnohem rychleji ochlazují. Alu kola jsou velmi pevná, snadněji odolávají mechanickému poškození a také se snadněji udržují. Pro jejich údržbu vám postačí voda a hadr, nemusíte se zde bát koroze, slitina, ze které jsou alu kola vyrobena, je proti korozi odolná.

Výběr kol

Pokud jste ještě nikdy alu kola nevybírali, měli byste tak učinit na místě, kde mají pestrý výběr za nízké ceny a zejména tam, kde mají pro alu kola konfigurátor. Konfigurátor vám umožní nalézt vhodná kola podle základních parametrů vozu a díky tomu si i nezkušení motoristé snadno vyberou vhodná kola pro svůj vůz. Jednou z nejlepších možností je eshop Alupneu.cz, kde mají alu kola v natolik široké nabídce, že si v ní vyberou i ti nejnáročnější.