Zajímavé delikatesy a kvalitní vína jako chutný vánoční dárek

Kvalitní víno a jedinečné delikatesy mohou posloužit jako vhodný dárek pro vaše blízké. A pokud nevíte, co pod vánoční stromeček nadělit, chutné dobroty a láhev vína nikdy nezklame.

Vánoční dárek

Výběr vánočních dárků pro všechny vaše příbuzné může být opravdu náročný. Pokud zrovna nevíte, co darovat a hledáte univerzální dárky, které vždy potěší, vsaďte na vkusné a chutné dobroty, popřípadě víno či šampaňské. A máte-li mezi blízkými milovníky dobrého jídla a kvalitních nápojů, jistě se trefíte přímo do černého.

Dobroty

Koho by nepotěšily chutné dobroty či nejrůznější delikatesy, které si sami prostě nekoupíme. Jednat se může například o kvalitní kávu či čaj, ale také olivy, pomazánky, například pomazánku z červených paprik, ale také kvalitní olivový olej a pro milovníky sladkého marmelády či čokolády. Delikatesy jsou skvělými univerzálními dárky, které potěší babičku, dědečka i tetu.

Lanýžové speciality

Vytříbené jazýčky jistě ocení lanýžové speciality. Olivový olej ochucený bílým lanýžem, který lze používat do rizota, těstovin i zálivek, uspokojí nejednoho milovníka dobrého jídla. Darovat však můžete i sůl či máslo s lanýžem, popřípadě krém z hub a lanýžů. Takovéto delikatesy se hodí i jako pohoštění během vánočních setkávání, protože takovéto dobroty si jen tak někdo nekoupí.

Kvalitní víno

Kvalitní víno je také velmi vhodným dárkem pod vánoční stromeček, ale hodit se vám bude i ke štědrovečerní večeři. Věnujte například kvalitní víno Primitivo, které vás svou chutí přenese až do Itálie.

Domácí degustace?

Darovat či pořídit přímo vám můžete také tzv. degustační kartony. Díky němu si můžete snadno dopřát degustační večer s vašimi přáteli a ochutnat vína bílá, růžová i červená z daného vinařství. Degustační karton obsahuje zpravidla 6 vín a je také ideálním vánočním dárkem.