Fotopasti nebo také špionážní kamery jsou využívány nejčastěji myslivci či ochránci přírody. K tomuto účelu byly vyrobeny. V posledních několika letech si však získali svoji oblibu i při ochraně majetku. V čem je lepší fotopast od klasického kamerového systému?
Kamerový systém nabízí své kvality, ale fotopast je ekonomicky výhodnější
Mnoho jedinců, ale i firem či měst si pořizuje fotopast k ochraně majetku. Upozaďují klasické řešení v podobě kamerového systému a sahají pro výhodnější řešení, jaké nabízí špionážní kamera. Rozdíl mezi kamerovým systémem a fotopastí je především v ceně. Malé kompaktní zařízení, kterým fotopast je, pořídíte pod částkou 3000 Kč. Jaké parametry nabízí ty nejlepší zařízení na trhu?
Našlapané modely vás překvapí rozměry a funkcemi
Nejmodernější zařízení nabízí skutečně kompaktní rozměry a nejsou větší než dlaň. Aktuálně natrefíte na model, který má pouze 70 x 100 x 45 mm. Malé tělo však disponuje vysokým výkonem a dokáže zaznamenat pohyb až na 20 metrů. Kromě fotografie také pořizuje kvalitní video záznam se zvukem. Ve večerních hodinách je k dispozici černobílé podání fotografie a to na vzdálenost 10 metrů.
Pro ukládání zařízení slouží SD karta, která může mít různou velikost. Nejčastěji se však využívají velikosti kolem 32 GB. Provoz fotopasti zajišťují běžné tužkové baterie AA. Při běžném provozu vydrží až jeden měsíc, ale vše záleží na vytížení.
Moderní modely fotopastí mají k dispozici i GSM modul, který umožňuje zasílání pořízených snímků či video záznamu na mobilní telefon či tablet. Stačí si pořídit klasickou SIM kartu a na váš email budou odesílány fotografie. Dalším bonusem u našlapaných fotopastí je Wi-Fi připojení, které umožňuje získat pořízené záznamy i bez prozrazení pozice fotopasti. Stačí aktivovat připojení a vše na dálku stáhnout do mobilu či tabletu.