Španělsko trochu jinak aneb výprava na báječnou Mallorku

Výlet, který si užijí všichni, kdož mají rádi slunce, pohodu a rádi si posedí u baru, v mezičase pak obletují antické a středověké skvosty nebo pláže, podle toho, jaká je zrovna počasí. Se Španělskem si turista užije mnoho zajímavého, a to nejen na jeho pevnině – ale i ostrovech, které k této historické zemi pevně a neodmyslitelně náleží. Kdo jednou byl na Mallorce, bude se chtít určitě vrátit. Vůbec platí, že Baleárské ostrovy jsou turistickým klenotem a region na půli cesty od Barcelony do Alžíru, díky bohaté návštěvnosti vskutku jen kvete.

O Mallorku měl každý vážný zájem…

V běhu staletí je jasné, že o tak strategicky významný ostrov, kde navíc dozrává nejlepší víno široko daleko, stálo mnoho velmocí, nevyjímaje z nich ani pomalu se rodící moderní Španělsko. Antický název značí jasně, že tento ostrov je vážně velký – a kdo jej ovládá, může se s malou, ale skutečně jen velmi malou nadsázkou nazývat pánem západní části Středomoří. Alcudia, katedrála La Seu nebo také pláž Cala Amarador, to jsou význačná místa ostrova, jemuž vládli Aragonci, Habsburkové, Byzantinci a Římané, ale i řada dalších. Mallorca nabídne hodně zajímavého i milovníkům horského turismu. Jistě, v pohoří Tramuntana si užijete klid od každodenního shonu, pročistíte si plíce a uvidíte i pobíhající horské kozy. A jistě, sedmdesát kilometrů cest nebo vysoká hora Puig de Massanella stojí za to!

V porovnání s Kanárskými ostrovy, neméně známými a opěvovanými, zde naleznete i větší porci zeleně – pokud máte rádi přírodu, nesmíte Mallorku vynechat! Mnoho zajímavého ale nabídne i srdce ostrova, tedy město Palma de Mallorca. Již zmíněná katedrála La Seu, kterou měl kdysi renovovat sám Gaudí. Ale z plánů sešlo, takže nese stále původní tvář. Už na první pohled je zřejmé, že se tím chyba neudělala, co myslíte?