Rozhovor o nářadí s truhlářem

Přinášíme vám rozhovor s truhlářem, který nám sdělí své zkušenosti s nářadím, které používá. Jak velkou má firmu a jaké výrobě se věnuje? Jaké stroje má ve své dílně?

Jak velké truhlářství máte?

Zatím pracuji se synem, jedná se tedy o malou rodinnou firmu. Naše výroba se specializuje na výrobu zakázkového nábytku, takže své aktivity přizpůsobujeme přání zákazníků. Nedávno jsme realizovali kompletní výbavu kuchyně – kuchyňskou linku, stůl a lavice k sezení, předtím se jednalo o garážové stání pro auto. Vždy záleží na konkrétním přání zákazníka. Během následujících měsíců máme v plánu výrobu rozšířit a zaměstnat dalšího truhláře.

Jaké nářadí používáte?

Dílnu máme vybavenou klasickými stroji na opracování dřeva, za domem jsme si pořídili dokonce katr, díky němuž si zpracováváme dřevo zcela sami a kontrolujeme tak již od počátku jeho kvalitu i potřebnou vlhkost. Kromě těchto velkých strojů máme samozřejmě k dispozici elektronářadí. To jsme během minulého roku koupili komplet nové, a od jedné značky, a nemůžeme si tento krok vynachválit. Ze začátku jsem chtěl ušetřit, ale syn mě přesvědčil a šli jsme do profi nářadí. Dále máme ruční nářadí, které jsem zdědil po svých předcích.

Jaké nářadí jste pořídil?

Koupili jsme profesionální nářadí od jedné značky, která vyniká vysokou kvalitou produktů. A musím přiznat, že jsem ihned poznal rozdíl. Truhlařinu dělám již přes 30 let a některé nářadí mě vyloženě štvalo svou nespolehlivostí. Mnohdy jsem se z montáže musel vracet s neúspěchem a narychlo kupovat nový přístroj. Profi nářadí zatím funguje skvěle. Oceňuji bytelné provedení i přesnost, s jakou nyní mohu pracovat. Dealer mi navíc přislíbil, že v případě jakékoliv závady se o vše postará. To se mi líbí, nemusím tak nikde jezdit.

Jaké nářadí používáte ve vaší dílně?